Privátní filtr monitoru Natec Owl pro bezpečnou práci

15. 08. 2019 – Privátní filtr Natec Owl je nenápadná fólie pro obrazovku počítače nebo notebooku, která chrání osobní údaje a důvěrné informace před nežádoucími pohledy lidí z okolí. Filtr funguje tak, že se od úhlu 30° od středu obrazovky stává zcela neprůhledným. Nikdo nemá rád, když se mu z boku lidé dívají na obrazovku, na které mohou být cenné a důvěrné informace Před únikem takových informací je třeba se chránit. Navíc Evropské nařízení o ochraně údajů (GDPR) ukládá povinnost chránit data a únik údajů a porušení předpisů může vést k vážným právním následkům.
Inovativní technologie
Natec Owl na první pohled připomíná obyčejnou ochrannou fólii, ale ve skutečnosti obsahuje inovativní technologii mikro-žaluzie skládající se z 10 vrstev. Speciální fólie poskytuje jasný pohled zepředu a znemožňuje pohled z boku. Již při mírném úhlu je obraz ztmavený a zkreslený tak, aby zabránil četbě údajů a od 30° se obrazovka stává zcela černou.

Chrání zrak i plochu monitoru
Privátní filtr Natec Owl chrání nejen důvěrné údaje, ale i zrak. Obrazovky vyzařují škodlivé záření, které při dlouhodobé expozici způsobuje nejen únavu očí, ale může zrak i poškodit. Filtr omezuje pronikání škodlivého záření a antireflexní vlastnosti snižují únavu očí. Natec Owl je vyroben z odolného materiálu, který navíc chrání obrazovku před nečistotami, poškrábáním a také snižuje zanechávání otisků prstů. Důležitou vlastností je, že filtr zachovává dotykové funkce displeje.

Jednoduchá a rychlá instalace
Natec Owl lze nainstalovat dvěma způsoby v závislosti na preferencích. Každý ze způsobů instalace je velmi jednoduchý a zabere jen chvíli. Prvním z nich je instalace pomocí průhledných držáků přilepených k rámu monitoru, díky kterým je možno kdykoliv jednoduchým a rychlým způsobem filtr nasadit nebo sundat. Tento způsob je vodný, pokud chcete občas sdílet obsah zobrazený na obrazovce přísedícím. Druhý, diskrétnější způsob, je instalace natrvalo pomocí transparentních oboustranných pásek přilepených přímo na obrazovku.

Dostupnost a cena
Privátní filtr Natec Owl je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců v 5 rozměrech (14″, 15,6″, 21,5″, 23,8″, 24″) za doporučenou koncovou cenu od 672 Kč včetně DPH pro 14″. 

Specifikace
– Ochrana soukromí a důvěrných informací
– Chrání zrak a snižuje záření
– Antireflexní povrch
– Jednoduchá instalace
– Chrání před únikem dat GDPR
– Zachovává dotykové funkce displeje
—————————————————————

Značka NATEC  se specializuje na dodávání počítačových periferií a doplňků, které se vyznačují vysokou kvalitou a splňují náročné požadavky uživatelů.  Díky produktům se značkou Natec mohou uživatelé participovat na technologickém vývoji a novinkách. Postoj značky Natec je vyjádřen heslem „Natural Born Technology“.