Letní prodeje na Alza.cz táhnou klimatizace, hitem jsou ekola

Praha, 20. 8. 2019 – Klimatizace, ventilátory, elektrokoloběžky, chytré hodinky a fitness náramky, ale i deskové hry nebo nafukovací plameňáci – to jsou hity letošních prázdnin na Alza.cz. Na žebříček TOP nejprodávanějších produktů letos úspěšně zaútočila také jízdní kola a elektrokola, kterých se od června do srpna prodalo dohromady téměř 2 tisíce kusů. Z tohoto segmentu se v nabídce e-shopu skvěle dařilo nové značce Sava nabízející výborný poměr ceny a kvality. 

Přestože léto není ještě úplně u konce, největší český e-shop pár dní před koncem srpna přichází s bilancí nejprodávanějších produktů letošních prázdnin. Trend zůstává i v roce 2019 podobný: Češi i Slováci se v horkém počasí rádi zchladí, ať už pod klimatizací, u ventilátoru nebo u bazénu. První dvě jmenované kategorie zaznamenaly hlavně během tropického června a července meziroční nárůst 40 % v případě ventilátorů a přes 70 % u klimatizací. Z typicky letního zboží se dobře dařilo také nafukovacím matracím k bazénu (plameňák je mezi TOP 5 artikly v celé kategorii hraček!) a deskovým hrám, které se tak zřejmě staly oblíbeným společníkem na dovolenou. Nejprodávanější jsou kultovní Dostihy a sázky a Monopoly.

Dynamický rozvoj zaznamenala letos v létě také cyklistika: „Obrat tohoto sortimentu na Alze dlouhodobě výrazně stoupá – meziročně zhruba o 50 % a zájem je jak o cyklistické doplňky a náhradní díly, tak i o kola samotná. Stále populárnější jsou i jejich elektrické verze, které tvoří už 40% podíl na celém segmentu cyklistiky. Jde zejména o elektrokola značky Sava sestavená na míru v přímé spolupráci s výrobcem. Díky tomu můžeme nabídnout hliníkové i karbonové ebiky za atraktivní ceny,“ říká obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena. Velmi populární je podle něj např. karbonové horské kolo s integrovanou baterií a středovým motorem za bezprecedentní cenu 39 990 Kč. Firma nabízela i elektrické karbonové kolo za zaváděcí cenu 22 990 Kč, vyprodalo se ale doslova za pár dní. V ceně nového bicyklu je také Servis bez starostí, což znamená doručení kompletně smontovaného kola a garanční prohlídku u partnerských servisů zcela zdarma. 

Za jeden z největších hitů letošního léta lze označit také elektrické koloběžky, kterých se od června prodalo na Alze už přes 2 500 kusů (trojnásobek oproti stejnému období vloni). Tato elektrovozítka zažívají boom zejména ve velkých městech – jsou snadná na ovládání a ideální na dopravu do práce i za zábavou. První příčku v oblíbenosti drží Xiaomi Mi Scooter 2, na němž zákazníci oceňují zejména odolnou konstrukci, kompaktní rozměry a výkonný elektromotor s dojezdem až 30 km. Větší zájem o elektromobilitu dokládá i letošní vývoj prodejů futuristických jednokolek (meziroční nárůst 100 %) tažený zejména vlajkovými modely značek Ninebot a Inmotion a zajímavá je i kategorie elektroskútrů (Racceway E-BABETA nebo City Sport Racing). Těch se letos o prázdninách prodaly vyšší desítky kusů, zatímco vloni to byly jen jednotky. 

Již tradičně se v letních měsících daří také nositelné elektronice, tzv. wereables: za červenec/srpen si lidé pořídili přes 16 000 kusů fitness náramků, přičemž nejoblíbenější je nová generace náramků Xiaomi Mi Band 4. Pozadu ale nezůstávají ani sporttestery a chytré hodinky (dohromady desetitisíce prodaných kusů). Svou dominanci drží značky Garmin a Apple. 

O společnosti Alza.cz a.s.:
Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde