Nový firmware otevírá AV receiverům Pioneer podporu IMAX® Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer

Pioneer, přední výrobce zařízení pro přehrávání hudby a filmového zvuku, uvedl nový firmware, který otevírá vybraným AV receiverům možnosti nejnovějších formátů IMAX® Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer. 

Praha, 5. září 2019 – Pioneer vychází vstříc uživatelům stávajících multikanálových AV receiverů a představuje nový firmware určený pro modely Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304. Díky němu si mohou milovníci filmů užít své oblíbené snímky v nejvyšší možné kvalitě, včetně možností nejnovějších formátů IMAX® Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer.

IMAX® Enhanced

Formát IMAX® Enhanced vznikl ve spolupráci se společností DTS a z domácích zařízení ho podporují vybrané high-endové 4K HDR televizory, A/V receivery, audio systémy a další vybavení pro domácí kino. Podpora této certifikace zjednodušeně řečeno zajišťuje, že divák si vychutná filmy v kvalitě, která se co nejvíce přibližuje záměrům jejich tvůrců a může si i v domácím prostředí užít maximální dynamický rozsah zvuku a obrazu. Filmy s podporou IMAX® Enhanced lze nalézt buď v podobě Ultra HD Blu-ray™ disků nebo je lze v kvalitě 4K HDR nalézt on-line na streamovacích službách. Aby uživatel získal odpovídající zážitek, musí formát IMAX® Enhanced podporovat jak samotný film, tak i televizor a A/V receiver zajišťující zvukovou kulisu. Proto je dnes tímto protokolem vybaveno mnoho nově představovaných vysoce kvalitních AV komponent. Nově uvedený firmware pro A/V receivery Pioneer zprostředkuje plnohodnotnou funkci i majitelům vybraných stávajících produktů.

Dolby Atmos Height Virtualizer

Pojem Dolby Atmos reprezentuje nejnovější technologii prostorového zvuku vyvinutou společností Dolby Laboratories a umožňuje dosažení dosud nejlepšího možného prostorového poslechu s podporou zvukových efektů přicházejících k uším posluchače shora. Dolby Atmos Height Virtualizer zajišťuje odpovídající virtuální zvuk i u přístrojů, které nepředpokládají osazení speciálních stropních reproduktorů pro plnohodnotné využití tohoto formátu. Díky novému firmware si nyní mohou uživatelé uvedených receiverů vychutnat možnosti Dolby Atmos® i při rozvržení tradiční sestavy domácího kina. 

Dostupnost firmwaru

Firmware podporující nové formáty IMAX® Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer je nyní k dispozici pro modely A/V receiverů Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304. Dostupný ke stažení je na stránce podpory https://intl.pioneer-audiovisual.com/support/ a jeho instalaci lze provést buď přímo pomocí GUI nebo s využitím externího USB disku.

—-

*1 IMAX® je registrovaná ochranná známka společnosti IMAX Corporation ve Spojených státech a/nebo jiných zemích. Dolby, Dolby Atmos a symbol dvojitého D jsou ochranné známky společnosti Dolby Laboratories. Všechny ostatní ochranné známky a registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Slovní ochranné známky a loga Blu-ray Disc™, Blu-ray™, Ultra HD Blu-ray™ jsou ochranné známky sdružení Blu-ray Disc Association. 

—-

O společnosti Pioneer:
Onkyo & Pioneer Corporation se sídlem v Japonsku (Osaka) a více než 75letými zkušenostmi, je předním výrobcem nejmodernějších technologických řešení v oblasti elektroniky. Největší popularitu získala v oblasti zvuku a obrazu, na kterou nyní navazuje řada vysoce kvalitních a profesionálních audio produktů. Pobočka Pioneer Automotive Technologies, Inc. (PAT) je klíčovým dodavatelem systémů automobilového zábavního průmyslu. Aktivity společnosti se také rozšiřují do cyklistického sportovního průmyslu, když navrhla měřiče výkonu světové úrovně či cyklistické počítače pro profesionální i rekreační sportovce.

O společnosti BaSys:
Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.