IFA 2019: Prémiové novinky Lenovo

Praha, 6. září 2019 – Společnost Lenovo pro letošní podzim představuje novou řadu prémiových notebooků YOGA, monitorů a chytrých zařízení. Při vývoji se Lenovo zaměřilo především na konektivitu a dostupnost zařízení všem, kteří nové technologie denně využívají v práci, doma i na cestách.

Lenovo Yoga C940

Prémiový 2v1 model C940 je možné pořídit ve 14 a 15 palcové variantě. V obou verzích má notebook odolné celokovové šasi a aktivní pero, které se i v notebooku dobíjí. 

Další funkce:

 • 10. generace Intel i7 u 14“ verze a 9. generace procesorů u 15“ modelu
 • Dolby Vision9 displej a reproduktor umístěný v kloubu se systémem Dolby atmos
 • TrueBlock Privacy Shutter a Windows Hello 
 • Až 17,5 hodinová výdrž6 u 14“ verze a 126 hodin u 15“ verze
 • Podsvícená klávesnice s numerickou částí u 15“ verze
 • Systém chlazení Q-Control2 pro optimalizovaný výkon

Lenovo Yoga S740

I tento model přichází hned ve dvou verzích (14 a 15 palcové). Díky svým rozměrům a váze jsou snadno přenositelné a v hliníkovém šasi vypadají velmi decentně. 

 • 10. generace Intel u 14“ verze a 9. generace Intel i9 u 15“ 
 • Volitelná 4K VESA400 HDR obrazovka
 • Funkce Dolby Vision9 a systém Dolby Atmos
 • Q-Control2 pro optimalizovaný výkon a výdrž baterie
 • U 14“ modelu až 14 hodinová6 výdrž s funkcí Rapid Charge8

Lenovo Yoga C740

 • 14“ a 15“ verze v kovovém šasi
 • Bezpečnostní funkce TrueBlock Privacy Shutter a čtečka otisku prstu
 • Až 13 hodin6 výdrže u 14“ verze a 15 hodin u 15“ modelu s funkcí RapidCharge8 u obou verzí
 • 10. generace Intel i7
 • Hlasová asistentka Alexa
 • FHD displej VESA400HDR u 15“ verze a u 14“ modelu je IPS FHD dotykový displej

Lenovo Yoga C640

Snadno přenosné zařízení 2v1 příjemně překvapí 13 palcovým FHD displejem, až 20 hodinovou6 výdrží, aktivním perem12 a 10. generací procesorů Intel. Pro lepší mobilitu a práci na cestách je k dispozici i volitelné 4G LTE připojení. 

Profesionální a běžné monitory

Lenovo rozšiřuje i nabídku svých monitorů. Do řady pro širokou veřejnost přibyly modely Lenovo Q27q a Q24i. Oba mají dva zabudované reproduktory, certifikaci TÜV® Rhineland Eye Comfort a funkci Radeon FreeSync, která zlepšuje plynulost obrazu. U obou modelů najdeme tenké rámečky a moderní design. První z dvojice disponuje 27 palcovou IPS QHD obrazovkou, druhý zase obstojnými 24 palci a FHD rozlišením.

Mezi profesionální monitory Lenovo uvádí ThinkVision S28u-10 s certifikací TÜV Rheinland Eye Comfort. Jedná se o 28 palcový displej s UHD rozlišením a IPS panelem, který disponuje vysokou barevnou přesností s 99% pokrytím sRGB a 90% pokrytím DCI-P3. Monitor je možné připojit přes HDMI 2.0 nebo DisplayPort 1.2. Díky ramenu s kloubem VESA Mount se monitor stává doopravdy flexibilním. 

Google asistent a lepší zákaznická podpora

Lenovo uvádí i chytrá zařízení Android s Google asistentem. Mezi nimi dva tablety Lenovo Yoga Smart Tab, Lenovo Smart Tab M8 a chytré zařízení Lenovo Smart Display 7. 

Lenovo rozšiřuje působnost své Lenovo Premium Care do dalších 36 zemí včetně Česka. Uživatelé tedy budou moci zavolat, napsat e-mail nebo chatovat s podporou ohledně otázek nad rámec záruky.

Dostupnost a ceny

Lenovo Yoga C940 bude dostupná jen v 14“ verzi od října od 39 999 Kč

Lenovo Yoga S740 bude dostupná v říjnu, 14“ od 22 999 Kč a 15,6“ od 29 999 Kč

Lenovo Yoga C740 bude dostupná v obou verzích v říjnu od 23 999 Kč

Lenovo Yoga C640 verze bez LTE bude dostupná v listopadu od 21 999 Kč

Lenovo Yoga Smart Tab bude dostupný v září

Lenovo Smart Tab M8 bude dostupný v říjnu

Lenovo Smart Display 7 bude dostupný v říjnu

Lenovo Q27q bude dostupný v září

Lenovo Q24i bude dostupný v září

Lenovo ThinkVision S28u bude dostupný v říjnu

2 Yoga zařízení s procesorem Intel Core i7 10. generace a vizuální identifikátor pro program Project Athena jsou pouze dostupné na Lenovo Yoga S740 (14 palců) a Yoga C940 (14 palců). Nové, chytřejší funkce, které umožňují automatické aktualizace od Lenovo Vantage po celý zbytek roku, zahrnují režim Q-Control, režim EyeCare (2.0) a Super Resolution prostřednictvím programu Windows Media Player, které přicházejí ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Další informace naleznete na adrese https://www.intel.com/content/www/us/en/products/docs/devices-systems/laptops/laptop-innovation-program.html.

6 Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné a vycházejí z výsledků testů pomocí testu testu životnosti baterie MobileMark 2014 ver 1.5. Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Další podrobnosti naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

8 Nabijte za jednu hodinu v pohotovostním režimu nebo při vypnutém stavu až 80 procent baterie na základě výsledků testů pomocí MobileMark2014 ver.1,5. Další podrobnosti o standardu testování naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

9 Aktualizace Lenovo Vantage přijde později a umožní zobrazení barevného kontrastu HDR s Dolby Vision.

12 Ceny nemusí zahrnovat daň a dopravu. Mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Data na skladě se mohou lišit podle polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky jsou závislé na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez předchozího upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz