Nové chytré produkty TCL včetně televizorů s rozlišením 8K

Společnost TCL na veletrhu IFA 2019 představila nové modelové řady televizorů TCL 8K QLED X a TCL 8K Mini LED

[Berlín IFA – 9. září 2019] Společnost TCL představila na probíhajícím veletrh IFA 2019 ucelenou nabídku inovativních a inteligentních produktů pro chytrou domácnost od značkových mobilních telefonů, sluchátek, soundbarů, až po nové modely televizorů. Jednotícím prvkem nových produktů je spojení umělé inteligence a internetu věcí „AI x IoT. Oprávněný zájem vzbudily nové modelové řady televizorů s rozlišením 8K a dalším originálním řešením. Nové modelové řady vycházejí z předpokladu, že základním kritériem pro vysokou kvalitu obrazu bude rozlišení 8K, vysoký kontrast a jas zajistí technologie Mini LED a o plnější barvy se postará technologie QLED.  

TCL 8K QLED X

Modelová řada TCL 8K QLED X převezme funkci vlajkové lodi a bude k dostání ve velikostech 85″, 75″ a 65″. Je navíc vybavena dosud neobvyklými funkcemi. Například má vysunovací vestavěnou kamerou, která se ovládá automaticky podle používané aplikace. TCL 8K QLED X bude také podporovat aplikace rozšířené reality (AR). Dalším originálním prvkem je jedinečné řešení využívající dvojitý displej. Vedle hlavní obrazovky televizoru má uživatel možnost sledovat dodatečné informace nebo obraz z jiného zdroje, či pomocí této menší obrazovky umístěné na středu soundbaru ovládat propojená zařízení chytré domácnosti. 

Televizory TCL řady X s rozlišením 8K budou dostupné na vybraných trzích ve druhém čtvrtletí roku 2020. Již ve čtvrtém čtvrtletí 2019 budou dostupné tyto modelové řady v rozlišení 4K (bez kamery).

Hlavní specifikace TCL 8K QLED X

 • Rozlišení 8K 
 • Technologie Quantum Dot 
 • Dolby Vision®
 • Vestavěná kamera 
 • Design se dvěma displeji (Duo-display design)
 • Integrovaná umělá inteligence TCL AI-IN
 • Operační systém Android P 
 • Soundbar Onkyo 
 • Dolby Atmos

TCL 8K Mini LED

Modelová řada TCL 8K Mini LED bude k dostání v široké škále rozměrů a variant funkcí. Prémiový model bude mít velikost 75″ a rozlišení 8K. Podsvícení bude využívat 25 200 vysoce výkonných diod LED poskytujících ohromující jas (1 200 nits). Diody LED budou rozděleny do 900 zón. Výsledkem je pozoruhodný kontrast a množství detailů zobrazení.

Televizory TCL řady 8K Mini LED budou dostupné na vybraných trzích ve druhém čtvrtletí roku 2020. Verze 4K a velikosti 65″ a 75″ budou k dostání ještě v průběhu tohoto roku.

Hlavní specifikace TCL 8K Mini LED

 • Technologie Mini LED
 • Rozlišení 8K  
 • Technologie Quantum Dot
 • Dolby Vision® 
 • Integrovaná umělá inteligence TCL AI-IN
 • Operační systém Android P
 • Soundbar Onkyo
 • Dolby Atmos

———————–

Společnost TCL (01070.HK) je rychle rostoucí firma v odvětví spotřební elektroniky a hlavní hráč na poli výroby a vývoje televizorů. Společnost byla založena v roce 1981 v Číně a své aktivity má nyní na více než 160 trzích po celém světě. V roce 2018 společnost TCL obsadila druhé místo na globálním trhu televizorů. TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu spotřební elektroniky od televizorů přes mobilní telefony až po produkty pro chytrou domácnost. Prostřednictvím strategie spojující AI x IoT se TCL snaží získat vedoucí postavení mezi společnostmi pro chytré technologie, které pomáhají zákazníkům prožívat chytrý a zdravý život. Další informace na: www.tcl.com

Pozn:

Vlastnosti, dostupnost a specifikace produktů TCL se mohou v jednotlivých částech světa lišit.

V případě některých modelů televizí může být vyžadováno další zařízení (například pro bezdrátové hands-free ovládání hlasem).

Amazon, Alexa jsou ochranné známky společnosti Amazon.com Inc. nebo jejích dceřiných firem.

Dolby, Dolby Atmos a symbol dvojitého D jsou registrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories. 

Dolby Vision je ochranná známka společnosti Dolby Laboratories.

Google Assistant nemusí být dostupný ve všech zemích a ve všech jazycích. Služba Google Assistant vyžaduje připojení k Internetu. Přenos dat může být zpoplatněn. Dostupnost a parametry jednotlivých specifikací a služeb mohou být omezeny nebo nedostupné v některých zemích.

Uvedené informace a specifikace jsou platné ke dni vydání zprávy. TCL si vyhrazuje právo upravovat specifikace bez předchozího upozornění.

 

 

 

Označeno tagem