Panasonic oznámil nové odolné zařízení TOUGHBOOK 55, které je možné přizpůsobovat za pochodu

Díky novému zařízení TOUGHBOOK 55 se vysoce odolná mobilní výpočetní technika dostává na novou úroveň flexibility, produktivity a udržitelnosti.

BRACKNELL, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ. 9. září 2019 – Společnost Panasonic oznámila nové odolné flexibilní zařízení TOUGHBOOK 55, které umožňuje za pochodu měnit jeho funkce pomocí univerzální šachty. Do té je možné zasunout například čtečku čipových karet, další úložiště či čtečku otisku prstů. Panasonic tím nastavuje nový standard pro vysoce odolnou výpočetní techniku. Vůbec poprvé si totiž budou uživatelé moci přizpůsobit své zařízení pro různé úkoly přímo v terénu. Tento vysoce odolný notebook s tenkým a lehkým designem přináší vyšší pracovní flexibilitu a produktivitu a zároveň podnikům zajistí maximální návratnost investice.

Notebook společnosti Panasonic TOUGHBOOK 55 nabízí uživatelům možnost vylepšit grafický výkon, přidat čtečku čipových karet, další úložiště nebo DVD či Blu-Ray jednoduchým přepnutím a zasunutím příslušenství do univerzální šachty TOUGHBOOK Universal Bay. Přední rozšiřující slot lze navíc použít pro rychlou integraci čtečky otisků prstů, RFID, běžné čtečky čipových karet nebo pro přidání druhé baterie.

Při nákupu si zákazníci také mohou přizpůsobit další 3 porty zařízení díky rozšiřujícímu slotu, VGA, True Serial a jednu z těchto možností: 4th USB, 2nd GLAN nebo odolné USB 2.0.

„Díky novému zařízení TOUGHBOOK 55 se vysoce odolná mobilní výpočetní technika dostává na novou úroveň flexibility, produktivity a udržitelnosti,“ prohlásil Jan Kaempfer, generální marketingový ředitel společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Uživatelé si totiž mohou své zařízení přizpůsobit za pochodu tak, aby odpovídalo jejich potřebám v danou chvíli. Zákazníci tak mohou do zařízení investovat s vědomím, že je dostatečně flexibilní na to, aby se přizpůsobilo měnícím se potřebám podniků a pracovní síly i v dlouhodobém horizontu. Kromě toho také TOUGHBOOK 55 zanechává nižší uhlíkovou stopu, protože umožňuje opravu a výměnu nezávislých částí aniž by bylo potřeba celé zařízení vyměnit či zaslat k opravě.“

Nový TOUGHBOOK 55 je oproti svému předchůdci, zařízení TOUGHBOOK 54, flexibilnější, rychlejší, odolnější, bezpečnější a má delší životnost, ale i přesto je možné jej využívat spolu s příslušenstvím z předchozího zařízení, včetně držáků do vozidel nebo stolních replikátorů portů.

Ideální nástroj pro práci v terénu

TOUGHBOOK 55 je vysoce odolné zařízení, které se podobá běžnému firemnímu notebooku. Je lehké (2,08 kg), tenké (32,8 mm) a snadno přenositelné díky prémiové designové rukojeti. Je také více odolnější než jeho předchůdce díky vylepšenému krytí IP (IP53) proti prachu a stříkající vodě a je chráněn proti pádům z výšky až 91 cm (MIL-STD810H*). Vylepšili jsme také provoz v extrémních teplotách, zařízení může nyní pohodlně fungovat v teplotách od −20 °C do +60 °C.*

Vylepšená výdrž baterie  20 hodin a možnost rozšíření až na 40 hodin díky výměně baterie za chodu činí z notebooku TOUGHBOOK 55 přizpůsobivého společníka s dlouhou výdrží.

Snadná obsluha

TOUGHBOOK 55 je navržený pro snadnou obsluhu a pokud jej používáte v držáku do vozidla, má vylepšené rozpoznávání hlasu a možnosti hlasitosti reproduktoru. Díky čtyřem volitelným mikrofonům má zařízení míru rozpoznání hlasu ve výši 98 %**. Spolu s vylepšenými vlastnostmi reproduktoru (92 dBA) je snadné TOUGHBOOK 55 používat pro rozhovory ve vozidle nebo v rušných pracovních prostředích.

Klávesnice notebooku TOUGHBOOK 55 byla také vylepšena a je možné ji přizpůsobit pro efektivnější práci. Zákazníci si také mohou navolit podsvícení klávesnice. Zařízení je vybaveno světélkujícími  písmeny, která jsou snadno viditelná na světle i ve tmě.

Uživatelé si mohou zvolit, jak používat kapacitní dotykový displej díky režimu dotyku až pro 10 prstů s rukavicemi, bez nich, nebo s pomocí stylusu s tenkým hrotem o velikosti 2 mm pro přesné psaní a ovládání.

Zařízení lze také používat v celé řadě prostředí od míst zalitých sluncem až po místa, kde je nutné mít jas na minimum. (Maximální jas 1 000 cd/m2, minimální jas 2 cd/m2) Zařízení je vybaveno také volitelnou 2Mpix infračervenou přední kamerou a manuálním krytem pro videokonference.

Ochrana před fyzickými i digitálními útoky 

Zatímco odolné prvky chrání TOUGHBOOK 55 proti fyzickému poškození a flexibilní přizpůsobení umožňují snadné vyjmutí úložiště kvůli ochraně citlivých dat, zcela nová úroveň zabezpečení chrání zařízení před škodlivými útoky na systém. TOUGHBOOK 55 je jeden z prvních notebooků na trhu, který má novou pokročilou bezpečnostní platformu, jež z něj činí moderní zařízení se systémem Windows 10 Pro s plnou podporou hardwaru, softwaru a ochrany identity už od prvního zapnutí.

8. generace procesoru Intel Core i5 vPro, pokročilé komponenty společnosti Panasonic a funkce systému Windows 10 Pro zajišťují nejvyšší ochranu proti útokům na firmware, zabezpečují BIOS a chrání před útoky na zařízení díky zabezpečení přístupu k datům i ve chvílích, kdy je operační systém v pohotovostním režimu. TOUGHBOOK 55 také navíc nabízí ochranu identity v podobě volitelné čtečky otisků prstů, čtečky čipových karet, čtečky bezkontaktních karet a funkci rozpoznání obličeje Windows Hello díky přední kameře.

Vylepšený výkon a komunikace

TOUGHBOOK 55 se také dočkal vylepšení výkonu v podobě 8. generace procesoru Intel Core i5 vPro Quad Core. Je také vybaven 8GB RAM (s možností až do 64 GB) a 256GB diskem SSD (s volitelnou možností 512 GB, 1 TB, OPAL 256, OPAL 512, OPAL 1 TB). Součástí rozhraní jsou 2 porty USB 3.1, USB 3.1 typ C PD, HDMI, LAN, slot micro SDXC a volitelný slot Dual Path Through.

Díky Bluetooth 5.0 jsou komunikační možnosti tohoto zařízení schopné zajistit rychlejší výměnu dat a komunikaci i na delší vzdálenosti na perfektní úrovni. TOUGHBOOK 55 podporuje také WLAN Intel Dual Band Wireless AC-9560.

Společnost Panasonic optimalizovala nový TOUGHBOOK 55 s použitím volitelného modulu ublox-NEO-M8N pro využívání globálního zjišťování polohy s pomocí Galileo, GPS v Evropě, GLONASS v Rusku a Beidou v Číně.

Dostupnost a ceny

Notebook TOUGHBOOK 55 bude v prodeji od září 2019 ve 3 verzích: HD, Full-HD a Full-HD s dotykovou obrazovkou. Ceny začínají na 51 000 CZK.

* Navrženo pro MIL-STD810H. Test nezávislou laboratoří třetí strany podle normy MIL-STD810H bude proveden v 2. pololetí roku 2019.

** Testováno v závodě společnosti Panasonic.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.