Alza testuje obaly REPETEBOX z vyřazených reklamních plachet

Praha, 12. 9. 2019 – Alza.cz pokračuje v testování opakovaně použitelných přepravních obalů společnosti RepeteBox, nově však vyrobených z vlastních vyřazených reklamních plachet. Speciální měkké obálky na přepravu zboží z plachet s Alzákem připravil start up ve spolupráci s chráněnými dílnami na Moravě. Kromě toho sleduje Alza i inovace v oblasti nákupních tašek pro zákazníky a v rámci podpory ekologie a odpovědného podnikání požádala o vzorky plně ekologických produktů Solubag.

O testování speciálních přepravních obalů RepeteBox firma informovala letos na konci července. Znovu použitelná obálka může při zachování ochrany zboží před poškozením v mnoha případech nahradit neskladné krabice a uspořit místo. Nyní firma na Slovensku denně  tímto způsobem rozešle zhruba 35 zakázek, doposud jde v rámci pilotu o 1 750 objednávek odeslaných v těchto vratných obalech. Zatím se z oběhu neztratil jediný kus, všechny se firmě vrátily. Zákazníci na toto EKO řešení reagují velmi pozitivně a aktivně se dotazují na jeho fungování. Pro další sérii testů bylo z vyřazených plachet ušito 100 kusů nových obálek ve větších rozměrech. Nově se na nich objevuje část oka, ruky nebo šály Alzáka.

„Alza vždy byla společnost, pro niž ekologie a odpovědné podnikání byly a jsou velmi důležitým aspektem firemní kultury. Recyklace je pro nás zásadní téma, proto smysluplné inovace, které šetří přírodní zdroje a pomohou redukovat odpad, velmi vítáme,“ řekl Aleš Zavoral, předseda představenstva Alza.cz. 

„Výroba RepeteBoxů z vyřazených reklamních plachet je naším dlouhodobým cílem, nicméně není pro nás v tuto chvíli logisticky a ekonomicky únosné tyto staré reklamní plachty sbírat. Proto velmi oceňujeme vstřícnost Alzy, že nám tyto vyřazené reklamní plachty na vlastní náklady dovezla až do dílny a my se pak mohli postarat o zbytek. Jsem rád, že největší český e-shop projevuje skutečnou snahu o hledání inovativních řešení zvyšujících jejich environmentální a společenskou odpovědnost,“ komentuje spolupráci Richard Bystřický, zakladatel startupu RepeteBox.

Společnost jde však ještě dál. Ačkoli již řadu let nabízí zákazníkům 100% recyklovatelné tašky, nově požádala o vzorky k testu společnost Kyosun Europe s.r.o., která je hlavním distributorem tašek Solubag v České republice. Solubag je zcela ekologická varianta materiálu pocházejícího z PVA, ze kterého byla patentovanou technologií odstraněna ropná složka. Výsledný produkt je tedy bez známky jakýchkoliv plastových složek, což dokazují testy výrobce a zároveň lokální testy společnosti Kyosun Europe s.r.o. Podle distributora jsou tašky odolné, v přírodě se rozloží už za 180 dní na složky běžné v půdě a při teplotě vody nad 85 °C se dokonce rozpustí. Chilská společnost Solubag SpA, která materiál Solubag vyvinula, získala v roce 2018 cenu za nejlepší inovaci z oblasti Latinské Ameriky a spolupracuje s firmami v Silicon Valley. 

Více informací zde: www.repetebox.cz a zde: www.solubag.cz

Více informací o společenské odpovědnosti Alzy zde.

Více informací o novinkách v Alze zde.

O společnosti Alza.cz a.s.: 

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi prodejci elektra, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 64 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde