Společnost Y Soft zaznamenala ve fiskálním roce 2019 rekordní hospodářský výsledek!

— Úspěšnou strategii společnosti potvrdil významný nárůst zákazníků —

Brno (ČR), Dallas (USA) – 17. září 2019 – Společnost Y Soft® Corporation dnes zveřejnila vybrané finanční výsledky za fiskální rok 2019. Dolarový objem tržeb vzrostl o 13 % (resp. 16 % v české měně) na rekordních 47 milionů dolarů a překonal hranici miliardy korun! Vlajkový produkt firmy nástroj YSoft SafeQ® nyní používá na celém světě přes 20 000 zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

YSoft SafeQ je klíčovou součástí platformy YSoft Workflow Solutions, která nabízí podnikům škálovatelnou infrastrukturu a modulární sady funkcí zahrnující správu tisku, digitalizaci dokumentů a řízení 3D tisku.

Růst počtu klientů se významně odrazil i v počtu zákazníků Y Softu zahrnutých v prestižním žebříčku Global Fortune 500. Ve fiskálním roce 2019 využívalo produkt YSoft SafeQ již 42 % těchto společností (v roce 2018 šlo o 34 % firem).

Společnost Y Soft se odlišuje mnoha způsoby, například pro-zákaznickým přístupem “Customer First” – poskytováním doplňkových hardwarových zařízení a vynikající podpory a služeb. Objem tržeb tvořily příjmy ze software (27 %), specializovaných služeb (49 %), hardware (21 %) a předplatného (3 %). Právě využití předplatného umožňuje klientům využívat YSoft SafeQ jako službu místo tradičních plateb za licence.

Fiskální rok 2019 přinesl dosažení i dalších významných úspěchů:

  • Rozšíření vestavěné softwarové podpory pro zařízení HP® a Brother®
  • Významný růst zákazníků dosažený bez externí finanční pomoci
  • Zvýšení počtu zákazníků využívajících YSoft SafeQ v cloudu. Modulární architektura YSoft SafeQ umožňuje klientům flexibilně zvolit nastavení vyhovující jejich podnikání nezávisle na tom, zda půjde o soukromé cloudové řešení nebo kombinaci soukromého cloudu a lokálních licencí (on-premise)
  • Závazek perfektních služeb Y Softu vůči partnerům a zákazníkům v USA a Kanadě potvrdila personální akvizice společnosti v podobě legendy tiskového průmyslu Stephanie Kennard, která nastoupila na pozici Executive Vice President of Sales pro oblast Severní Ameriky
  • Vytvoření jedinečné nabídky programů sociální odpovědnosti (CSR), které vznikly za účelem inspirace firem v oblastech lidského dobra, transparence a rovných obchodní podmínek, které společnostem umožňují prosperovat v konkurenčním prostředí.

 „Růst společnosti nám nejen dovoluje inovovat platformu YSoft Workflow Solutions v oblasti potřeb našich zákazníků orientovaných na cloud, ale také nám umožňuje zrychlit práci našich laboratoří YSoft Labs, kde vytváříme zcela nová byznysová řešení pro trh,“ řekl CEO a spoluzakladatel Y Softu Václav Muchna. „Před námi je vzrušující rok. Díky řadě nových produktů budeme svědky pokračujícího růstu, možná se dočkáme dokonce hyper-růstu Y Softu.“

V publikované infografice společnost Y Soft nastínila objemy prodejů a počty zákazníků v regionech a další zajímavá fakta pro fiskální rok 2019.

O Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů.

Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.