Acronis oznamuje investici od Goldman Sachs ve výši 147 milionů dolarů

Kapitál umožní realizovat nové akvizice, rozšířit vývojářský tým a urychlit růst na americkém trhu

Praha, 19. září 2019Acronis, celosvětový lídr v oblasti kybernetické ochrany, ohlásil, že získal investici ve výši 147 milionů dolarů od skupiny investorů vedené společností Goldman Sachs. Kapitálová transakce zvýšila hodnotu společnosti Acronis nad 1 miliardu dolarů a firmě umožní rozšířit svůj vývojářský tým v Singapuru, Bulharsku a Arizoně, vybudovat další datová centra a zajistit růst rovněž prostřednictvím akvizic. Acronis využije kapitálu také k akceleraci růstu na americkém trhu prostřednictvím distribučního partnerství zaměřeného na veřejný sektor.

Acronis nyní zaměstnává 1 400 pracovníků v 18 zemích světa, jeho řešení využívá přes 5 milionů spotřebitelů a 500 000 firem včetně 80 % společností žebříčku Fortune 1000. Produkty kybernetické ochrany Acronis jsou zákazníkům dodávány prostřednictvím 50 000 prodejních partnerů a poskytovatelů služeb ve 150 zemích a více než 30 jazycích.

„Investice od Goldman Sachs je pro nás významným impulsem, řekl Sergej Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis. „V roce 2018 Acronis dosáhl 20% růstu a v roce 2019 se růst zvýší na více než 30 % díky expanzi řešení Acronis Cyber Cloud, jehož obrat se více než zdvojnásobí.  Nedávno jsme navíc uvedli Acronis Cyber Platform, jež umožňuje třetím stranám přizpůsobovat, rozšiřovat a integrovat naše řešení kybernetické ochrany dle potřeb jejich zákazníků a partnerů. Investice Goldman Sachs nám umožní urychlit produktový vývoj díky novým akvizicím a posílení dalších zdrojů.“

„Investovat do společnosti Acronis v této fázi rychlého rozvoje je pro nás velkou příležitostí,“ řekl Holger Staude, Vice President firmy GS Growth. „Trh s tradičním zálohováním a ochranou dat se mění díky inovativním řešením typu Acronis Cyber Protection dodávaným prostřednictvím širokého spektra prodejců a poskytovatelů služeb a představuje zajímavý potenciál.”

O společnosti Acronis

Acronis je lídrem v segmentu kybernetické ochrany, která zahrnuje oblasti bezpečí, dostupnosti, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) prostřednictvím inovativních zálohovacích řešenínástrojů bezpečnostidisaster recoverysdílení a synchronizace podnikových dat běžících v prostředí hybridního cloudu: on-premise, v cloudu či v obou prostředích. Díky vylepšeným  AI technologiím a blockchainové autentizaci dat chrání Acronis veškerá data ve všech prostředích včetně fyzických, virtuálních, cloudových, mobilních a aplikačních. S více než 500 000 firemními zákazníky a globální komunitou poskytovatelů služeb, resellerů a ISV partnerů je Acronis prověřeným dodavatelem 80 % podniků žebříčku Fortune 1000 a celkem více než 5 milionů zákazníků. S centrálami ve Švýcarsku a Singapuru je Acronis globální organizací se zastoupeními po celém světě a partnery ve 150 zemích. Více informací na www.acronis.com  a www.acronis.cz