Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním vlastníkem. 

Na základě dohody mezi společníky tak došlo ke sjednocení řízení společnosti. Díky této konsolidaci vlastnictví získá skupina CNC jednoznačné vedení a v konečném důsledku bude operativněji a flexibilněji reagovat na vývoj tržních podmínek.

Firma, která je lídrem v oblastech jako jsou hydroenergetika, obrábění forem, nebo výroba komponent pro letectví, do budoucna plánuje i vstup na nové zahraniční trhy.

„Jsem rád, že jsme se na tomto kroku dohodli, a věřím, že sjednocené vedení a řízení společnosti přinese nové možnosti růstu firmy do budoucna,“ komentuje tento krok Jan Richtárik. „Děkuji všem kolegům, zaměstnancům a společníkům za dosavadní práci,“ vzkazuje. 

CNC Tvar vznikla v roce 2007 doslova v „garážových“ podmínkách. Dnes má na 140 zaměstnanců, její roční obrat se pohybuje ve stovkách milionů korun a turbíny ze Stráže nad Nisou pohánějí vodní elektrárny po celém světě.

Transakci spolufinancovala UniCredit Bank, významnou měrou se na ní v rámci poradenského mandátu podílela skupina APOGEO.

Poznámka pro editory

Společnost CNC TVAR nabízí komplexní služby v mnoha oblastech CNC obrábění, jako jsou hydroenergetika, obrábění forem, výroba komponent pro letectví, a mnohé další. K základní výrobě poskytuje další služby od nákupu vstupních materiálů přes povrchové a tepelné zpracování, leštění a broušení, vyvažování výrobků, certifikované zkoušky podle požadavků zákazníka, kontrolní protokoly, až po balení výrobku a dopravu. Nejvýznamnější oblastí činnosti je hydroenergetika, která generuje společnosti nejvyšší podíl tržeb. Od svého vzniku je CNC TVAR průkopníkem ve využívání nových technologií v hydroprůmyslu.