TP-Link OneMesh vytvoří jednu Wi-Fi síť pro celou domácnost

Mesh technologie, která sjednotí Wi-Fi v celé domácnosti nebo malé kanceláři 

Praha, 25. září 2019 – Společnost TP-Link, která je číslo jedna na trhu síťových produktů, uvedla řešení Mesh pro vybrané stávající i budoucí síťové produkty. Tato novinka se nazývá OneMesh a uživatelům nabízí snadnou cestu ke stabilnímu bezdrátovému připojení především pro domácnosti a malé firemní sítě.

Výhody mesh Wi-Fi jsou zásadní

Wi-Fi sítě na bázi mesh technologií se začínají prosazovat i do českých domácností, a to i díky produktům Deco, které s touto technologií přišli mezi prvními. Výhody jsou totiž nesporné a počítají se k nim jak plynulost komunikace bez přerušení, tak i takřka neomezené pokrytí. Hlavní výhodou je, že díky Mesh technologii se vytvoří jednotná konzistentní Wi-Fi síť s jedním jménem pokrývající celý prostor, a to bez ohledu na to, kolik jednotek ji tvoří.

To uživatelům šetří čas, ale hlavně zvyšuje pohodlí, protože v rámci jedné domácnosti (nebo třeba kancelářských prostor) se již nemusí připojovat k jednotlivým sítím vysílaným rozdílnými Wi-Fi zařízeními, ale jsou připojeni pouze k jedné síti. Uživatelé se mohou svobodně pohybovat po prostoru, aniž by poznali, že je zařízení připojeno k jinému Wi-Fi prvku sítě než před dvěma minutami. Mesh technologie totiž vždy vybere tu nejlepší jednotku a pásmo pro připojení zařízení nehledě na to, kde se zrovna nacházíte. Navíc pro připojení k Mesh síti nepotřebujete nový notebook, mobil ani tablet, protože předávání komunikace probíhá automaticky a zajišťují si ho jednotky samotné. 

OneMesh? OneMesh!

Doposud byly jednotky s mesh technologií závislé na konkrétním typu jednotek a komunikovaly jen mezi sebou. V případě TP-Linku byly jednotky Deco kompatibilní i navzájem a bylo možné je kombinovat s novými modely Deco. Tato nová technologie je a bude dostupná ve Wi-Fi routerech, extenderech, DSL routerech, powerline adaptérech či LTE routerech. V tuto chvíli technologií OneMesh disponuje router Archer C7 (verze firmwaru V5.0 a vyšší) a extender RE300. Další produkty jsou již na cestě. 

Snadná instalace i správa přes mobil

Instalace OneMesh systému je velice jednoduchá. Bezdrátovou síť rozšíříte tak, že nejprve stisknete tlačítko WPS na routeru a poté shodné tlačítko na extenderu (platí pro model RE300, ale u jiných zařízení je postup obdobný). Poté extender umístíte tak, aby byl stále v dosahu signálu z routeru. K tomu vám pomůže inteligentní kontrolka signálu. Jestliže váš stávající router od TP-Linku nepodporuje technologii WPS, lze spárování obou síťových zařízení provést snadno a rychle pomocí mobilní aplikace Tether v češtině nebo pomocí webového rozhraní. Zde lze upravit a přizpůsobit bezdrátové připojení včetně názvu sítě, hesla a dalších parametrů. Přidání síťového prvku je možné prakticky na počkání, a tím zároveň dojde i k posílení a rozšíření pokrytí prostoru jednotným Wi-Fi signálem.

Více informací o produktech a fotografie naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/onemesh/    

 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

 

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103