Ericsson a Orange Poland spustili první živé testování 5G ve Varšavě

  • Operátor zpřístupnil testovací síť na devíti místech ve Varšavě.
  • Zákazníci si mohli vyzkoušet stahování rychlostí až 900 MB/s.
  • Zavedení komerční sítě 5G v Polsku se očekává v roce 2020 – 2021.

Společnost Ericsson a operátor Orange Poland spustili první živé testování 5G v Polsku. Testovací síť funguje na základě státní zkušební licence v pásmu 3,4 – 3,6 GHz a pro zákazníky je přístupná na devíti místech v okresech Ochota a Powiśle ve Varšavě.

Společnost Orange zajistila přístup k 5G pro více než 100 chytrých telefonů a routerů.  Vybraní zákazníci si tak mohli vyzkoušet stahování rychlostí až 900 MB/s.

 „Jsme opět o krok blíž zavedení sítě páté generace v Polsku a jsme na tuto výzvu technologicky připraveni. Po více než roce pokusů jsme síť spustili přímo v hlavním městě,“ říká Jean- François Fallacher, generální ředitel společnosti Orange Poland. 

Zavedení komerční sítě 5G operátor v Polsku očekává v roce 2020 – 2021. Předcházet mu bude získání nezbytného 5G spektra. 

„Toto testování je další ukázkou 5G aktivit Ericssonu ve středoevropském regionu. Operátoři Vodafone a O2/Cetin již předvedli první ukázky také v České republice. Spuštění 5G ve větším měřítku se ovšem dočkáme až po aukci klíčových frekvencí,“ říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

 „Společnost Ericsson je lídrem celosvětového rozvoje 5G a nyní tuto technologii přináší do centra Varšavy. Díky naší spolupráci s Orange Poland, a našim dalším investicím v Polsku, se země stává jedním z předních států, které přispívají k rozšíření 5G v Evropě,“ říká Martin Mellor, ředitel společnosti Ericsson Poland. 

 Ericsson a Orange Poland spustili první živé testování 5G v Polsku (Zdroj: Ericsson)

POZNÁMKY PRO REDAKTORY: VÍCE INFORMACÍ:

Tiskovou zprávu v angličtině najdete na tomto odkazu. Ericsson Newsroom

Více o společnosti Ericsson a 5G; o Ericsson Spectrum Sharing; o kontraktech společnosti Ericsson týkajících se 5G; o partnerstvích týkajících se 5G a o případových studiích.

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com