HUAWEI SKUTEČNÉ PŘÍBĚHY: jak využít technologie pro lepší budoucnost

Společnost Huawei představila projekt s názvem „Skutečné příběhy“, který zdůrazňuje, jak otevřený přístup k technologiím s důrazem na spolupráci může udělat ze světa lepší místo. Huawei Skutečné příběhy jsou založeny na řadě projektů, které ukazují, jak za pomocí efektivního využití technologie můžeme pozitivně ovlivnit svět.

V Huawei věříme, že bez ohledu na to, kdo jsme nebo odkud pocházíme, technologie může a měla by být použita tak, aby se svět stal lepším místem. Během posledních několika let jsme se plně zavázali k dosažení této vize pomoci našich pokročilých inovací a v mnoha případech také vysoce inteligentních smartphonů,“ říká Walter Ji, CEO Huawei Consumer Business Group pro západní Evropu. 

V rámci kampaně Huawei Skutečné příběhy připravila společnost také krátký film, který blíže představuje šest projektů Huawei z celého světa. Film naleznete zde: https://consumer.huawei.com/cz/campaign/truestories/

StorySign pomáhá hluchým dětem naučit se číst

Ve spolupráci s Evropskou unií neslyšících (European Union of the Deaf), Britskou asociací neslyšících (British Deaf Association), Penguin Books a Aardman Animations vytvořil Huawei projekt StorySign. Tato bezplatná mobilní aplikace má za cíl pomoci 32 milionům neslyšících dětí po celém světě naučit se číst. StorySign s využitím AI a AR překládá text z vybraných knih do znakového jazyka.

Huawei letos za svůj projekt StorySign obdržel také sedm cen Cannes Lions Festival of Creativity 2019 Awards, z nichž čtyři byly zlaté. To je nejvyšší počet Cannes Lions Awards udělených jakékoli čínské značce v Cannes.

Ochrana deštného pralesa díky umělé inteligenci

Spolu s neziskovou organizací Rainforest Connect vyvinula společnost Huawei unikátní technologii „naslouchání“, která pomáhá detekovat a bojovat proti nelegální těžbě dřeva v Jižní Americe a chrání některé z nejvíce ohrožených zvířecích druhů.

Huawei a Rainforest Connect použili smartphony Huawei a po dobu dvou let sbírali zvuky deštného pralesa, které následně nahrávali na cloudové úložiště. Díky využití big data a výkonné AI je možné zvuky analyzovat v reálném čase. To znamená, že místní ochránci přírody budou upozorněni na zvuky značící potenciální hrozbu, jako například řetězové pily nebo nákladní automobily, a mohou tak rychle reagovat a zasáhnout.

Facing Emotions pomáhá nevidomým vnímat emoce ostatních

Huawei ve spolupráci s polskou asociací a komunitou nevidomých (Polish Blind Association and the blind community) spustil projekt Facing Emotions; mobilní aplikaci, která pomáhá nevidomým a zrakově postiženým lidem „vidět“ emoce prostřednictvím zvuků. Pomocí výkonného fotoaparátu a umělé inteligence chytrých telefonů Huawei dokáže aplikace Facing Emotions analyzovat výrazy a mimiku tváře osoby, se kterou nevidomý hovoří. Poté tyto informace zpracovává v reálném čase a převádí je na emoce, které jsou následně transformovány do zvuku z telefonu.

Od spuštění Facing Emotions byla aplikace stažena ve 22 zemích celkem již více než tisíckrát.

Připojení jako cesta k lepšímu vzdělání

Společnost Huawei se domnívá, že cesta k udržitelné budoucnosti začíná vzděláním. Naneštěstí, více než 10 milionů dětí ve věku 5-14 let v Nigérii nemůže školu navštěvovat. Huawei proto představil novou technologii RuralStar, řešení sítě na venkovech, které přináší mobilní připojení prostřednictvím nízkoenergetických vysílačů a zjednodušených signálních boxů.

Track AI a prevence zrakových postižení

Ve spolupráci s DIVE Medical vytvořil Huawei technologii Track AI; inovativní software, který monitoruje a sleduje pohledy a pohyby dětských očí. Následně pak pomáhá včas detekovat zraková postižení, která postihují odhadem až 19 milionů děti na celém světě.

– – –

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group
Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V roce 2018 se společnost umístila na 2. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů. Patnáct R&D (výzkumných a vývojových) center bylo založeno v USA, Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně. Huawei Consumer BG je jednou ze tří business divizí společnosti a soustřeďuje se na smartphony, PC a tablety, wearables a cloudové služby apod. Globální síť Huawei je postavena na 20 letech bohatých zkušeností v telekomunikačním průmyslu a jejím cílem je přinášet nejnovější technologie spotřebitelům na celém světě.