Česká softwarová platforma miotiq pokrývá v sítích IoT většinu důležitých zemí Evropy a Ameriky

Brno, 8. října 2019 – Integrační platforma miotiq představuje ideální nástroj pro jednoduché a efektivní propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokáží spolehlivě zpracovávat data přímo ze senzorů. Miotiq dokáže využívat NB-IoT sítě mobilních operátorů po celém světě (v evropském a tuzemském prostředí např. síť Vodafone Global). 

Pomocí miotiq lze propojit vaše API aplikace s daným čidlem, a to do 10 min s rozpočtem několika EUR – což je průměrná cena ročního datového provozu jednoho aktivního čidla. 

V roce 2019 umožňuje platforma miotiq propojení s mobilními operátory ve většině zemí Evropy a USA,  konkrétně v: České republice, v Německu, Španělsku, Irsku, Itálii, Holandsku, Velké Británii, Portugalsku, Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Slovinsku, Řecku a Spojených státech. 

Napojení miotiq na zbývající evropské země a další státy z Pobaltí, Jižní a Severní Ameriky a Oceánie je plánováno na rok 2020. Bude sem patřit zejména: Švýcarsko, Francie, Ukrajina, Švédsko, Finsko, Dánsko, Norsko, Saudská Arábie, Kanada, Mexiko, Brazílie, Argentina, Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland.

Rokem 2020 se proto miotiq stane platformou pro sítě NB-IoT ve většině zemí OECD. 

Stačí SIM karta a kompatibilní zařízení

Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé mohou nyní využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Postačí k tomu SIM karta, kterou lze vložit buďto do koncového zařízení, popřípadě, díky technologii sim-on-chip, přímo do napájení na desce komunikačního modulu. Následnou registrací v integrační platformě miotiq lze začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, popřípadě i do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů, jako je Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.

Integrační platforma miotiq splňuje nejvyšší nároky našich zákazníků na stabilní, bezpečné a efektivní řešení IoT komunikace. Díky využití Microsoft Azure, moderních programovacích nástrojů a řešení bezpečnosti IBM je miotiq primárně určen pro implementaci u nejnáročnějších klientů, zároveň však vyhovuje požadavkům na zpracování dat s co nejmenšími náklady. Výsledná roční cena pro koncového uživatele proto nepřesáhne několik eur za jedno zařízení,“ říká Karel Krčmář, ředitel M2M Communication Holding.

Firmy mohou nyní využít sítě NB-IoT jednotlivých mobilních operátorů určených pro provoz vlastních aplikací, které zajišťují IoT komunikaci koncových zařízení. Tím získají především výrazný technologický náskok před konkurencí – jejich výrobky či služby mohou být díky podpoře NB-IoT využitelné i v zahraničí, tato technologie se totiž velmi rychle rozšiřuje v rámci sítí tradičních mobilních operátorů. Sítě NB-IoT navíc budou, podobně jako tradiční GSM sítě pro mobilní volání, podporovat i roaming.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #

Co je internet věcí?

Internet věcí (z anglického výrazu Internet of Things neboli IoT) umožňuje kontrolu a komunikaci nejrůznějších zařízení a spotřebičů mezi sebou navzájem nebo přímo s člověkem, a to prostřednictvím bezdrátového přenosu dat přes mobilní sítě. Tato vzájemně propojená zařízení zajišťují sběr velkého množství dat, která mohou najít využití v mnoha nejrůznějších oblastech, např. průmyslu, zdravotnictví, meteorologii, dopravě, nebo inteligentní elektroinstalaci.

Co je síť Narrow-band?

Nejmodernější síť internetu věcí se označuje jako Narrow-band (NB-IoT). Oproti stávajícím sítím internetu věcí představuje NB-IoT speciální úzkopásmovou síť, která je určena výhradně pro přenos dat. Umožňuje připojit jakékoliv chytré zařízení k síti, ať už se nachází kdekoli. Přenos dat probíhá efektivně a baterie umístěná v zařízení vydrží několik let. Velkou výhodou je vysoká dostupnost signálu a jeho dosah i na těžko přístupných místech, v podzemí nebo pod vodou. Všechna koncová zařízení lze vzdáleně řídit a nastavovat pomocí jednoduché aplikace nebo webu. Klíčové výhody sítí Narrow-band představuje:

  • Vysoké plošné pokrytí.
  • Vysoká prostupnost signálu (přes několik zdí, v podzemí nebo pod vodou).
  • Oboustranná komunikace (všechna koncová zařízení lze řídit a nastavovat na dálku).
  • Dlouhá výdrž baterie (koncová zařízení vydrží až deset let bez nutnosti dobití).
  • Zabezpečení dat (síť je provozována v licencovaném pásmu).
  • Levná koncová zařízení (čidla, moduly a další měřicí přístroje).

Co je služba miotiq?

Miotiq představuje integrační platformu umožňující doručení dat z čidel a senzorů do specializovaných aplikací. Miotiq tvoří klíčovou vrstvu mezi backendem mobilního operátora a frontendem – např. různými IoT huby (Google, Microsoft, AWS) nebo nejrůznějšími aplikacemi. Umožňuje správu zařízení, zpracování dat do různých datových cest (UDP pakety, enkapsulace do TCP/IP komunikace), billing a API pro přímé propojení s aplikacemi.

O společnosti M2M Communication Holding

M2M Communication Holding působí v regionu střední Evropy a USA a je průkopníkem ve vývoji komunikačních platforem pro NB-IoT s nízkými náklady na údržbu. Neustále rozšiřuje možnosti sběru dat a jejich dostupnosti, aby zajistila trvale nejvýhodnější podmínky pro komerční provoz IoT / M2M řešení. Další informace lze najít na webu www.m2mc.eu.