AAA AUTO chce do konce roku 2020 téměř zdvojnásobit počet poboček v Polsku

Plán prodejů pro příští rok je 25 000 aut, ojeté vozy mohou těžit z poklesu odbytu nových

Varšava, 10. října – Mezinárodní síť autocenter AAA AUTO chce do konce příštího roku téměř zdvojnásobit svou přítomnost v Polsku a dosáhnout ročního prodeje 25 000 vozů oproti plánovaným zhruba 15 000 v letošním roce. Polsko tak překoná v prodejích síť AAA AUTO na Slovensku a v počtu poboček se téměř vyrovná České republice, kde společnost před 27 lety vznikla.

„Denně již v Polsku prodáváme 46 vozů. V letošním roce jsme za první tři čtvrtletí v Polsku prodali již 11 000 aut, což je oproti stejnému období loňského roku růst o 64 %. Na konci roku bychom se rádi dostali až na více než 15 000 vozů. To ukazuje vysoké tempo naší tuzemské expanze. Letos jsme zde již otevřeli dvě výkupní a dvě fullservisové pobočky, naposledy minulý týden velké autocentrum v Lodži, kde jsme vytvořili 50 pracovních míst. Do konce roku chystáme ještě dvě výkupní místa, různé pobočky také postupně rozšiřujeme – letos to byly Katowice a Wroclaw. V příštím roce bude následovat otevření řady dalších zastoupení, rádi bychom se celkem dostali až ke dvaceti pobočkám a 25 000 prodaných aut,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, která síť AAA AUTO v Polsku provozuje. Růstu prodejů by mohl pomoct i pokles odbytu nových vozů, který je dle zkušeností AAA AUTO často následován větším zájmem o ojeté vozy. „Naše zkušenosti říkají, že to za určitých podmínek může být růst až o deset procent,“ dodává Topolová.

Nejprodávanější vozy v síti AAA AUTO v období leden-září 2019
  Polsko Slovensko ČR Maďarsko
1. Opel Astra Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra
2. Ford Focus Škoda Fabia Škoda Fabia Ford Focus
3. VW Golf VW Passat VW Passat Suzuki Swift
4. Škoda Octavia VW Golf Superb Opel Corsa
5. Škoda Fabia Škoda Superb Hyundai i30 Škoda Octavia
6. Renault Clio Kia Sportage Škoda Rapid VW Golf
7. Renault Megane Opel Astra VW Golf Toyota Ignis
8. Opel Corsa Kia Ceed Ford Focus Suzuki SX4
9. VW Passat Ford Focus Ford Mondeo Renault Megane
10. Ford Mondeo Hyundai i30 Škoda Yeti VW Passat

Další zvýšení počtu prodaných aut v příštím roce bude opět provázet masivní expanze do další polských regionů. „Do konce tohoto roku otevřeme výkup ve městě Tychy a na severu Poznaně, kde už máme i prodejní autocentrum. V prvním čtvrtletí 2020 bychom měli otevřít ve městech Bydgoszcz, Kielce a Tarnow. Do konce příštího roku bychom rádi otevřeli druhou fullservisovou pobočku ve Varšavě a první v Gdaňsku. Výhledově bychom chtěli otevřít i pobočky v městech Rzesow, Lublin či Rybnik. Rovněž bychom v příštím roce rádi začali vykupovat na severu Wroclawi, a ve městech Gdynia a Toruń,“ uvedl ředitel sítě AAA AUTO pro Polsko František Švec.

Společnost k podpoře svého byznysu v Polsku také založila v Lodži-Rzgówě specializované logistické centrum, které vykupuje vozy a distribuuje je na další pobočky v síti. „Každý vůz může mít v různých částech země různou likviditu a podle toho je na pobočky distribuujeme. V průměru se na prodejních pobočkách prodá 41 % aut, které pocházejí odjinud. V letošním roce převážíme na jiné pobočky 1800 automobilů měsíčně, některé z nich i vícekrát. To je model, kterým se zcela lišíme od konkurenčních prodejců – tam většinou prodávají na pobočkách vozy, které ve stejném místě i vykoupí,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

V současné době má AAA AUTO v Polsku 12 poboček, z toho 6 výkupních a 6 prodejních. V Polsku zaměstnává 462 lidí a v souvislosti s chystanou geografickou expanzí v blízké budoucnosti nabídne práci dalším nejméně osmdesáti. V loňském roce prodala síť AAA AUTO v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku celkem 83 000 automobilů a historicky dosáhla počtu 2,3 milionu zákazníků, kteří u ní prodali nebo zakoupili automobil. Celkově v AAA AUTO pracuje na 56 pobočkách 2900 lidí.