Contera slaví 10 let a mění vizuální identitu

Praha, 26. září 2019 – Česká developerská skupina Contera letos slaví 10 let na trhu. K tomuto jubileu mění logo i celou vizuální identitu. Dojde i na přejmenování business parků.

Společnost Contera byla založena v roce 2009. Za dobu svého desetiletého působení na českém trhu postavila a vlastní průmyslové parky v Ostravě, Říčanech, Teplicích a Rychnově u Jablonce nad Nisou. Celková pronajímatelná plocha parků je 209 500 m2.

Po deseti letech svého fungování mění Contera své logo a s ním i celý vizuální styl. Nové logo včetně vizuální identity vytvořilo kreativní studio Vkontextu, se kterým společnost Contera spolupracuje.

„Redesign logotypu Contera vyšel z původní varianty grafické značky společnosti. Čtvercový fragment starého loga změnil svoji polohu a nahradil písmeno „O“ v názvu značky. Tento výsledný grafický prvek se stal těžítkem celého logotypu. Symbolizuje pohyb, dynamiku, ekologii a energii,“ vysvětluje Ondřej Vala, kreativní ředitel agentury Vkontextu.

„Nový logotyp je jednoduchý, minimalistický a lépe odráží filozofii naší společnosti. Se změnou souvisí i přejmenování parků Green Square na Contera Parky, ke kterému dojde během letošního podzimu,” doplňuje Erika Straškrabová, nová marketingová manažerka společnosti Contera.

Letošní rok byl pro společnost Contera přelomový, a to nejen kvůli desetiletému jubileu. „Podařilo se nám uzavřít strategické partnerství s americkým investičním fondem TPG. Toto partnerství nám díky větší kapitálové síle umožní dál významně růst i stabilizovat a rozšiřovat naše portfolio,“ uvedl Dušan Kastl, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Contera.

—–

O společnosti Contera

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Ostrava, Rychnov u Jablonce n. Nisou, Říčany u Prahy, Teplice). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně 420 400 tisíc m2 průmyslových nemovitostí. Letos Contera vytvořila společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy.