Společnost Lonza svěřila digitální transformaci svého farmaceutického provozu společnosti Rockwell Automation

Společnost Lonza využije software PharmaSuite MES se systémem FactoryTalk InnovationSuite pro rychlou, nepřetržitou a bezpapírovou výrobu špičkových kapslí

PRAHA, 21. října 2019 – Společnost Lonza se rozhodla realizovat svou strategickou vizi a zavést koncept digitální továrny do devíti bývalých zařízení společnosti Capsugel na výrobu léčivých kapslí. Na pomoc si přitom zavolala společnost Rockwell Automation. Tato švýcarská společnost založená v roce 1897 s přibližně 15 500 zaměstnanci si k digitalizaci výrobního provozu vybrala softwarový systém řízení výroby (MES) PharmaSuite společnosti Rockwell Automation. Toto řešení je speciálně navrženo tak, aby pomohlo předejít přerušení provozu v období, kdy se zpracovává velký objem „just-in-time“ objednávek výroby na zakázku, a zahajuje tak novou éru provozní účinnosti.

Společnost Rockwell Automation poskytuje své služby všem 10 nejlepším globálním biotechnologickým firmám, kterým nabízí své odborné znalosti v oblasti škálovatelné digitální transformace, průmyslové analytiky a IoT řešení pro plně automatizované a vysokorychlostní výrobní prostředí. Realizací tohoto projektu se 1 500 zaměstnancům po celém světě dostanou do ruky nové provozní nástroje obsahující technologie, které jim pomohou zvednout úroveň účinnosti a kvality.

„Digitální transformace umožňuje zajistit vyšší úroveň provozní účinnosti, kvality, procesní automatizace a produktivity zaměstnanců ve farmaceutických společnostech po celém světě,“ uvádí John Genovesi, senior viceprezident oddělení podnikových účtů a softwaru společnosti Rockwell Automation. „Na spolupráci se společností Lonza jsme moc hrdí, protože s pomocí softwarových řešení společnosti Rockwell Automation uvolňuje maximální potenciál svých produktů, provozu a pracovní síly.“

Společnost Lonza využije software PharmaSuite MES společně se systémem FactoryTalk InnovationSuite, aby mohla lépe sledovat produkty až k jednotlivým balením kapslí a získat tak přehled o výkonnosti i výrobě. Oddělením systémů SAP a PharmaSuite MES se díky posílení pracovních toků a sběru důležitých informací také předejde přerušení provozu v případě odstávky systému plánování podnikových zdrojů (ERP) nebo nutné údržby.

Softwarová řešení společnosti Rockwell Automation pomáhají organizacím postupně optimalizovat svůj provoz pro nástup digitální éry. Společnost Lonza nyní pracuje s Rockwell Automation na inovačním programu, aby udržela přední postavení svého provozu v oblasti farmaceutické výroby.

O společnosti Rockwell Automation 

Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK), světově největší společnost zaměřená na průmyslovou automatizaci a informační technologie, zajišťuje vyšší produktivitu svých zákazníků a vyšší stupeň udržitelnosti světového vývoje. Společnost Rockwell Automation sídlí v Milwaukee v americkém státě Wisconsin a zaměstnává kolem 23 000 lidí starajících se o zákazníky společnosti ve více než 80 zemích.