Veeam i nadále dominuje v oblasti správy cloudových dat s dvojciferným růstem ve 3. čtvrtletí 2019

Lídr trhu hlásí opakovaný výrazný roční nárůst výnosů, nejlepší hodnocení NPS v celém odvětví a trvalé přijímání nového inovativního licenčního modelu předplatného ze strany zákazníků

Baar, Švýcarsko: 23. října 2019: Společnost Veeam® Software, lídr v zálohovacích řešeních umožňujících Cloud Data Management™, oznámila výsledky za 3. čtvrtletí 2019, které potvrzují jeho vedoucí pozici na trhu. V agresivním tržním prostředí, kde tradiční i noví hráči selhávají, ohlásila společnost Veeam další čtvrtletí dvouciferného růstu, s meziročním nárůstem výnosů ve výši 24 % a masivním rozmachem nového cenového modelu předplatného VUL (Veeam Universal Licence), u nějž došlo v tomtéž období k 108% růstu objednávek. Společnost Veeam rovněž oznámila, že v každoročním průzkumu spokojenosti zákazníků dosáhla na základě hodnocení NPS (Net Promoter Score) skóre 75. Uvedená hodnota řadí Veeam nad průměr trhu, přičemž tohoto výsledku dosáhla společnost šestý rok po sobě.  

„Rok 2019 byl pro Veeam velmi vydatný; nejenže jsme překročili hodnotu 1 miliardu dolarů v celoročních objednávkách, ale rovněž jsme inovovali zákaznickou zkušenost pomocí nových modelů předplatného VUL (Veeam Universal Licence) a uváděli nové produkty,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Veeam. „V našem posledním fiskálním čtvrtletí jsme byli svědky skvělého růstu na všech trzích, především v oblasti předplatného, a počet zákazníků se zvýšil na více než 365 000. Se vstupem do 4. čtvrtletí roku 2019 oznámíme několik nových řešení, která podpoří naše postavení v čele trhu, a jak jsme prokázali v hodnocení NPS, překonáváme očekávání zákazníků v každém ohledu.“

Významná fakta týkající se zákazníků, produktů a partnerů

  • Obchodní aktivity Veeamu v podnikovém sektoru narostly meziročně o 20 %, s 81 % zákazníků ze skupiny Fortune 500 a 66 % ze žebříčku Global 2000, například ABM, United Healthcare, Carmax a Micron.  Veeam má více než 365 000 zákazníků po celém světě a mezi nové klienty patří Reynolds, Bahrain Credit, British Columbia Forest Practices Board, LCR Group, Azzurri Group, KPN, Vancouver Canucks a Sydney Living Museums.
  • Řešení Veeam Backup for Microsoft Office 365 vykázalo 113% meziroční nárůst, když si jej stáhlo více než 84 000 organizací, což reprezentuje přes 9 miliónů uživatelských emailových účtů. 
  • Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) má více než 24 500 partnerů, z nichž více než 4 000 se rovněž kvalifikovalo k poskytování služeb Cloud Backup & DRaaS pomocí platformy Veeam Cloud Connect. 
  • Distribuční dohody v rámci technologické aliance společnosti Veeam s firmami Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp a Lenovo vykázaly 92% meziroční nárůst a 28% mezikvartální růst.
  • Čtyři roky po sobě byla společnost Veeam zařazena do skupiny Forbes 2019 Cloud 100, což je nejvýznamnější žebříček 100 soukromých cloudových společností na světě, publikovaný časopisem Forbes ve spolupráci s organizacemi  Bessemer Venture Partners a Salesforce Ventures.

Další informace naleznete na stránkách https://www.veeam.com

Podpůrné citace

„V průběhu posledních několika let společnost Veeam upevnila svou roli předního poskytovatele řešení zálohování a obnovy pro virtuální, fyzická a cloudová prostředí. Strategie společnosti Veeam zaměřená na partnery a schopnost přizpůsobit se trhu prostřednictvím soustředěného přístupu představují základní kameny trvalého úspěchu firmy a díky nim může Veeam trvale dosahovat dvouciferného růstu v rozvinutém tržním segmentu, kde obvykle vídáme nárůst v nižších jednociferných hodnotách,“ řekl Andrew Smith, ředitel výzkumu skupiny infrastrukturních platforem a technologií v agentuře IDC.

###

O společnosti Veeam Software

Veeam je lídr v oblasti zálohovacích řešení umožňujících Cloud Data Management™. Platforma Veeam Availability Platform je nejkomplexnější zálohovací řešení, které pomáhá zákazníkům na cestě k dosažení úspěchu v 5 fázích Inteligentní správy dat. Veeam má více než 365 000+ zákazníků na celém světě, včetně 81 % ze žebříčku Fortune 500 a 66 % ze žebříčku Global 2000. Hodnocení spokojenosti zákazníků Veeam je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Globální ekosystém Veeam zahrnuje vice než 68 000 partnerů; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE, NetApp a Lenovo; a vice než 24 500+ poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com, případně můžete sledovat společnost Veeam na Twitteru @Veeam.