Firewall Zyxel ZyWALL ATP100 poskytuje malým organizacím kontrolu nad kybernetickým zabezpečením

Firewall ATP100 přináší malým organizacím lepší ochranu před celou řadou kybernetických hrozeb

Praha, 24. října 2019 — Z výsledků nedávného průzkumu vyplývá, že 43% případů porušení zabezpečení sítě se stalo v malých organizacích. Uvedené číslo jasně dokazuje, že mnohé z těchto organizací si neví se stále rostoucím rizikem kybernetických útoků rady. V reakci na tento vývoj společnost Zyxel přichází na trh s firewallem ZyWALL ATP100, který pro ochranu malých organizací disponuje bezkonkurenčním arzenálem proti hrozbám. K ochraně organizací ZyWALL ATP100 využívá zabudovanou cloudovou službu, díky které má k dispozici nepřetržitě rostoucí globální databázi informací o kybernetických hrozbách.

Globální informace o hrozbách v jednom zařízení

Díky cloudové bezpečnostní službě firewall ATP100 poskytuje vícevrstvou ochranu a pomocí funkce Cloud Query dokáže na dálku rozpoznat miliardy hrozeb a umožňí jejich eliminaci. Průběžně rozšiřovaná databáze informací o hrozbách je analyzována algoritmem využívajícím umělou inteligenci a organizacím pomáhá identifikovat aktivní hrozby a zablokovat malware, ještě než se začne šířit. 

„Kybernetické útoky mohou pro malé organizace mít katastrofální následky, protože jejich oběti často postrádají zdroje nebo nákladnou infrastrukturu nutnou k obraně před takovými hrozbami,“ dodává Martin Bratičák, Regional Director CEE. „Zyxel proto na trh uvádí ATP firewall, který těží z předností cloudu a současně malým organizacím bez nutnosti pořizovat drahý hardware nabízí dokonalou rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem.“

Minimální nároky, maximální efekt

Mezi další přednosti firewallu patří filtr IP adres od společnosti Zyxel, který automaticky kontroluje a blokuje většinu síťových hrozeb přicházejících ze škodlivých IP adres, aniž by musel každou z těchto hrozeb zkoumat zvlášť. Tato preventivní funkce vyžaduje podstatně méně systémových zdrojů, snižuje nároky kladené na hardware a uživatelům šetří čas, protože díky ní odpadá nutnost jednotlivé IP adresy blokovat pracným nastavováním bezpečnostních pravidel.

Komplexní řešení pro vícevrstvou ochranu

Malé organizace s omezeným rozpočtem jistě ocení, že firewall Zyxel ATP100 bojuje s mnoha různými typy hrozeb, jako jsou např. útoky botnetů, a navíc dokáže blokovat IP adresy podle závažnosti hrozby. Držitelé licence Gold Security Pack navíc získají přístup k novým funkcím, které umožňují firewall přizpůsobit jejich individuálním potřebám a monitorovat ty hrozby, které považují za nejvíce relevantní, jako např. webové útoky, exploity a zdroje spamu. ZyWALL ATP100 tak představuje řešení „vše v jednom“, které nabízí komplexní paletu funkcí pro celkovou ochranu uživatele.

Rozsáhlé portfolio firewallů pro organizace všech velikostí

Model ATP100, který je určen k ochraně malých organizací s méně než 25 zaměstnanci, představuje nejnovější přírůstek do rodiny firewallů ZyWALL ATP200, ATP500 a ATP800. Filtr IP adres bude k dispozici pro všechny firewally a brány ATP s firmwarem ZLD4.35, který bude vydán v říjnu 2019. 

Firmware ZLD4.35 nabídne nejnovější vylepšení ochrany, funkcionality a uživatelského komfortu a zahrnuje dvoufaktorovou autentizaci správců, kontroler přístupových bodů AP Controller 3.40, integraci Microsoft Azure a více než 20 zdokonalení zabezpečení a funkcionality všech ATP firewallů. 

Bližší informace o firewallu Zyxel ATP100 najdete na stránkách: https://www.zyxel.com/products_services/ATP-Firewall-ZyWALL-ATP100/

O společnosti Zyxel 

Společnost Zyxel připojuje svět k internetu již 30 let, vždy s důrazem na inovace, zákazníka a kvalitu služeb. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

působnost ve 150 zemích celého světa,

1 500 oddaných zaměstnanců,

700 000 organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a uspokojovat potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.