Revoluční HP Elite Dragonfly – ultralehký notebook, který myslí i na ekologii

Je lehký jako vážka a navíc i ekologický. O čem je řeč? O nedávno představeném notebooku Elite Dragonfly od společnosti HP, který je revoluční hned v několika směrech. Vedle neuvěřitelně nízké váhy, která nedosahuje ani jednoho kilogramu, se může pyšnit titulem „první notebook, jehož části pochází z plastů, které by jinak skončily v oceánech.“ HP tím dává jasně najevo, že to s ekologií myslí opravdu vážně.

V Praze, 29. října 2019 — Slovo „dragonfly“ lze v češtině přeložit jako „vážka“ a toto přízvisko nebylo pro novinku od HP vybráno rozhodně náhodou. Pro vážky je totiž typické, že jsou sice velmi lehké, ale zároveň velmi výkonné a vytrvalé. To platí pro 13,3palcové laptopy HP Elite Dragonfly bezezbytku, když nabízí kromě velkého výkonu a nízké váhy také baterii, která dokáže vydržet v provozu bez nabíječky déle než 24 hodin. Díky své výdrži je tento notebook nejlepším vytrvalcem ve své třídě.

Notebook HP Elite Dragonfly je tak jako stvořený pro náročné uživatelé, kteří potřebují být maximálně mobilní. Už žádné neustálé nabíjení či problém s váhou zavazadla při cestě letadlem.

Nový HP Elite Dragonfly je však speciální i v jiném ohledu. Jedná se totiž o první notebook na světě, jehož součástky pochází z plastového odpadu, u kterého je velké riziko, že by jednoho dne skončil v oceánu. K dnešnímu dni HP nashromáždilo více než 450 tun takových plastů v oblasti ostrovního státu Haiti.

Pro HP je životní prostředí klíčovým tématem

Že to společnost HP myslí s ochranou životního prostředí opravdu vážně dokazuje i nedávno navázané partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF).  V rámci spolupráce s WWF se firma HP zavázala, že přispěje částkou 11 milionů dolarů (přes 250 milionů korun) k obnově a ochraně 200 tisíc akrů deštných pralesů, což se rovná rozloze amerického New Yorku.

Cena a dostupnost:

  • HP Elite Dragonfly bude v České republice v prodeji od listopadu za cenu začínající na částce 46 990 Kč.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které zlepšují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia produktů a služeb osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Další informace o společnosti HP Inc. jsou k dispozici na webových stránkách www.hp.com.

 

Označeno tagem