DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v České republice a na Slovensku

5. listopadu 2019 – Skupina Geis prodává své balíkové společnosti v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů.

DPDgroup posiluje svou přítomnost v České republice a na Slovensku. Geis Parcel CZ s.r.o. (Česká republika) a Geis Parcel SK s.r.o. (Slovensko) patří mezi hlavní poskytovatele balíkových služeb ve svých zemích. Obě společnosti jsou dlouhodobě ziskové. „Trh s balíkovou přepravou neustále roste. Proto chceme i nadále zkvalitňovat a rozšiřovat služby pro naše zákazníky,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel společnosti DPD CZ. Těší nás, že jsme uzavřeli dohodu se společností Geis,“.“

Geis zintenzivňuje své klíčové aktivity ve střední Evropě

Tato transakce je také správným strategickým krokem pro skupinu Geis: „Poté, co jsme se v České republice a na Slovensku více než 25 let úspěšně podíleli na rozvoji balíkového trhu, je nyní ten pravý čas, abychom předali naše balíkové aktivity specializované balíkové společnosti s celoevropským pokrytím,“ říká Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis, řídící partneři skupiny Geis. „V budoucnu se chceme soustředit na naše tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy a dále tak rozšiřovat naši silnou pozici na trhu ve střední Evropě.“ V České republice a na Slovensku je již skupina Geis lídrem na trhu vnitrostátní přepravy paletových a kusových zásilek a patří i mezi přední poskytovatele skladových logistických služeb. Balíkové aktivity tvoří aktuálně čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a 6% obratu celé skupiny Geis. V oblasti balíkové logistiky bude Geis v budoucnu úzce spolupracovat s DPD.

O skupině Geis

Skupina Geis, založená v roce 1945, se sídlem v německém Bad Neustadtu se vyvinula v globálního poskytovatele logistických služeb s více než 6 500 zaměstnanci ve 116 vlastních pobočkách a logistických místech v celé Evropě. Společnost nabízí svým zákazníkům kompletní škálu logistických služeb: od klasické kamionové dopravy přes globální leteckou a námořní přepravu po komplexní logistické služby. 

Další informace: www.geis-group.com (www.geis-group.cz www.geis-group.sk ) 

O DPDgroup 

DPD CZ a DPD SK jsou 100% vlastněné dceřiné společnosti GeoPost a jsou součástí její mezinárodní sítě DPDgroup.

DPDgroup je druhá největší evropská síť pro doručování balíků.

DPDgroup kombinuje inovativní technologie a místní znalosti a poskytuje flexibilní a uživatelsky přívětivé služby pro zasilatele i kupující. DPDgroup se svou špičkovou službou Predict nastavuje nový standard pro pohodlí tím, že udržuje zákazníky v těsném kontaktu s jejich zásilkami.

Díky více než 75 000 odborníkům na doručování a síti více než 42 000 odběrných bodů DPDgroup doručuje každý den 5,2 milionu balíků prostřednictvím značek DPD, Chronopost, SEUR a BRT.

DPDgroup je síť pro doručování balíků společnosti GeoPost, která v roce 2018 zaznamenala tržby ve výši 7,3 miliardy EUR. GeoPost je holdingová společnost ve vlastnictví Le Groupe La Poste.