Lenovo oznámilo finanční výsledky za Q2 FY2019/2020

  • Meziroční příjem skupiny dosáhl 13,5 miliardy USD již deváté čtvrtletí v řadě
  • Příjmy před zdaněním vzrostly meziročně o 45 % na 310 milionů USD
  • Čistý zisk meziročně vzrostl o 20 % na 202 milionů USD
  • Lenovo je i nadále předním světovým dodavatelem PC s rekordní dodávkou 17,3 milionů kusů

Praha, 7. 11. 2019 – Společnost Lenovo dnes oznámila tržby za druhé čtvrtletí, které dosáhly 13,5 miliardy USD, což je deváté po sobě jdoucí meziroční čtvrtletí růstu. Příjmy před zdaněním vzrostly ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku o 45 % na 310 milionů USD. Čistý zisk také meziročně vzrostl o 20 % na 202 milionů USD. Příjmy jsou nadále vyvážené napříč čtyřmi geografickými oblastmi (Amerika, Asie a Tichomoří, Čína, EMEA), přičemž každá z nich vykazuje více než 20% podíl na výnosech.

Základní zisk na akcii ve druhém čtvrtletí činil 1,69 amerického centu nebo 13,23 HK centu. Představenstvo společnosti Lenovo vyhlásilo prozatímní dividendu ve výši 6,3 HK centů na akcii.

„Jsme rádi, že si v globálním dynamickém obchodním prostředí stále udržujeme finanční výkonnost a úspěch za tento kvartál jen potvrzuje náš závazek v oblasti inovací všem zákazníkům napříč 180 trhy po celém světě,“ dodává Yang Yuanqing, předseda představenstva a generální ředitel Lenovo.

Celé znění tiskové zprávy naleznete zde. 

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz