Alza připravila kampaň k Windows 10 a pobídku na notebooky

Praha, 12. 11. 2019 – Alza.cz upozorňuje na končící podporu Windows 7. Ta končí již za 2 měsíce, resp. 14. ledna 2020. Podle expertního odhadu odborníků z Alzy na prodej software ale Windows 7 stále v ČR používá 27 % zákazníků.

KV_Windows7.jpg

Společnost Microsoft avizovala plán ukončit podporu pro operační systém Windows 7 dostatečně včas, již při vydání systému 22. října 2009 se zavázala poskytovat podporu tomuto produktu 10 let, v roce 2015 pak ukončila bezplatnou podporu a příjem návrhů na vylepšení. V Alze byl prodej počítačů s Windows 7 ukončen v prosinci roku 2012.

Počítače budou i po tomto termínu dále fungovat, nicméně u produktu nebude dostupná technická podpora a aktualizace softwaru ze služby Windows Update, které pomáhají chránit jednotlivé počítače. 

Ty jsou potřebné zejména jako obrana proti zneužití a útokům, například pro přístup do internetového bankovnictví nebo při práci s citlivými daty. Vznikne tak potenciální riziko ohrožení v podobě virů či malwaru.

I proto Alza připravila edukativní a zároveň pobídkovou kampaň, cílenou nejen na koncové zákazníky, ale rovněž i na B2B segment. Kampaň poběží v termínu 12. 11. – 31. 12. 2019 v Česku, na Slovensku a také v Maďarsku. 

Pokud zákazník bude chtít využívat nejnovější možnosti hardwaru, doporučuje se pořídit nový počítač rovnou s Windows 10, neboť některá starší zařízení s novým operačním systémem nejsou kompatibilní nebo nepodporují určité funkce. Díky posunu v technologiích a materiálech poskytují moderní modely notebooků navíc vyšší rychlost, výkon, delší výdrž baterie a jsou lehčí. 

Zákazníci se také mohou těšit na zvýhodněnou nabídku vybraných počítačů v rámci Black Friday. Ochutnávka pobídky na notebooky v rámci BFR zde: https://www.alza.cz/notebooky/dle-vyuziti/domacnost-a-kancelar/prvni-ochutnavka/18843464-e16.htm.Kompletní výběr nejprodávanějších počítačů zde: https://www.alza.cz/notebooky/18842920.htm

Více ke kampani zde: 

CZ: https://www.alza.cz/notebooky-s-windows-10/18872235.htm   

SK: https://www.alza.sk/notebooky-s-windows-10/18872235.htm  

HU: https://www.alza.hu/laptokok-windows-10/18872235.htm 

O společnosti Alza.cz a.s.: 

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi prodejci elektra, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 64 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde