Burger King uvádí Rebel Whopper: 100 % Whopper, 0 % hovězího masa

12. listopadu 2019, Praha – Burger King přiváží do Česka dlouho očekávanou novinku. V 25 zemích Evropy a ve více než 2500 restauracích najednou dnes zařadí do svých nabídek novinku Rebel Whopper. Půjde o největší launch v historii značky Burger King, zároveň se značka stane největším řetězcem restaurací v Evropě, který do své nabídky zařadil burger s masem čistě rostlinného původu.

Úspěšné uvedení Impossible Whopperu v USA a Rebel Whopperu ve Švédsku přineslo nadšenou zpětnou vazbu a potvrdilo, že alternativní Whopper oslovuje jak stávající zákazníky Burger Kingu, tak zákazníky nové. 

Rebel Whopper je složený ze šťavnatého, na ohni grilovaného masa rostlinného původu, doplněný čerstvě nakrájenými rajčaty, ledovým salátem, přelitý majonézou, kečupem, s křupavými okurkami a bílou cibulkou, v dozlatova opečené sezamové bulce. Rostlinné plátky jsou připravené na otevřeném grilu, takže si zachovají stejnou chuť i vůni jako kultovní masový Whopper. 

Uvedení Rebel Whopperu se připravuje už delší dobu. Jako dodavatel té nejdůležitější složky byl vybrán Vegetarian Butcher. Firmy společně vyvinuly produkt, který je z hlediska chuti a textury velmi blízký klasickému masu, přestože je založen na rostlinné bázi, a který může znamenat revoluci v segmentu rychlého občerstvení.

Daniel Ryška, ředitel značky Burger King pro Česko a Slovensko, říká: „Věříme, že na Rebel Whopper všichni netrpělivě čekali. Jde o klasickou chuť ikonického Whopperu, jen jsme hovězí maso nahradili masem rostlinného původu. Nabízíme alternativu zákazníkům, kteří dávají přednost rostlinné variantě. Jsme zvědaví, zda naši zákazníci poznají rozdíl!”

Jaap Korteweg, zakladatel Vegetarian Butcher, dodává: „Práce s Burger Kingem na Rebel Whopperu byla úžasná zkušenost a těšíme se, že ho budou moci nyní zákazníci Burger Kingu ochutnat.”

O společnosti AmRest
AmRest Holdings SE se sídlem v Madridu je největším nezávislým nadnárodním provozovatelem restaurací ve střední a východní Evropě. Od roku 1993 získal na základě licenčních dohod a partnerské spolupráce mezi své klienty společnosti jako KFC, Pizza Hut, Burger King a Starbucks. V současnosti AmRest spravuje více než 2211 provozoven předních řetězců rychlého. občerstvení, kaváren a neformálních restaurací. Společnost působí v 26 zemích včetně Polska, České republiky, Slovenska, Španělska. Pod heslem „všechno je možné“ poskytuje více než 50 000 zaměstnanců společnosti každý den špičkové služby a nabízí výrobky té nejvyšší kvality. Více informací naleznete na  www.amrest.eu

O společnosti Burger King
Každý den navštíví restaurace Burger King po celém světě více než 11 milionů lidí. Společnost BURGER KING®, založená v roce 1954, je druhým největším řetězcem rychlého občerstvení na světě. Pod původním mottem Home of the Whopper®, které symbolizuje naši oddanost vysoce kvalitním produktům, originálním receptům a přátelskému prostředí, buduje úspěšnou značku již více než 50 let. První restaurace s logem BURGER KING® v České republice byla otevřena v roce 2008 v Praze na Zličíně. V současné době je v České republice 27 restaurací, většinu z nich provozuje společnost AmRest.Sledujte nás na Facebooku a Instagramu nebo navštivte www.burgerking.cz.  

O Vegetarian Butcher
Jaap Korteweg, farmář a skutečný milovník masa, se po vypuknutí prasečí chřipky rozhodl stát vegetariánem. Aby uspokojil svou vlastní potřebu rostlinné kvality „masa“, založil Vegetarian Butcher. Společnost má ambici stát se největším řeznictvím, aniž by zabila jediné zvíře. Posláním je udělat z rostlinného masa standard. Vegetarian Butcher produkuje rostlinné proteiny, které mohou soutěžit s živočišným masem, pokud jde o chuť, texturu a výživovou hodnotu, a byl oceněn špičkami v oboru, včetně poroty řezníků, kulinářských novinářů a profesionálů průvodce Michelin. Produkty Vegetarian Butcher se prodávají ve více než 4 000 prodejnách v 17 zemích. Další informace najdete na www.TheVegetarianButcher.com