Společnost SAP opět vzdělává v oblasti programování, letos se výuky zúčastnilo rekordních 2 246 mladých lidí

PRAHA, 13. listopadu 2019 – Společnost SAP dala v rámci iniciativy Meet and Code, která je již tradičně součástí projektu Evropský týden programování, vzniknout přes 80 workshopům pro 2 246 mladých lidí. Celkem 37 škol a neziskových organizací získalo grant pro uspořádání 50 vzdělávacích akcí pro věkovou kategorii 8 – 24 let. I v letošním roce se zapojili zaměstnanci SAP Labs Česká republika, SAP Services a SAP Concur, kteří v rámci měsíce dobrovolnických aktivit uspořádali více než 30 workshopů.

„Zpětná vazba, kterou máme od učitelů i dětí účastnících se naší výuky, je skvělá a věřím, že jen podnítí další školáky, studenty, a dokonce školy, aby se příští rok opět zapojili. V Brně jsme letos odučili hodiny pro rekordních 412 mladých lidí a opět se nám potvrdilo, že to, co děláme, má smysl. Navíc jsme letošní rok posunuli ještě dál, podařilo se nám zapojit i učitele, kteří si program sami vyzkoušeli a projevili zájem s výukou dále pokračovat,“ okomentoval letošní ročník Daniel Grbin, development manager v SAP Labs Česká republika.

Nově byl do výuky zapojen vynález s českou stopou – Ozobot

Kromě programování v jazyce Scratch byl nově náplní výuky i Ozobot, miniaturní robot, který umí sledovat čáry a rozvíjí kreativitu a logické myšlení. „Přišel za mnou kolega s prosbou o přizvání skupiny mladších dětí na jeden z našich pražských workshopů. Říkala jsem si, že by takto malé děti asi nezvládly práci na počítači, proto se mi zalíbil nápad využít Ozobota. Vymýšlet náplň programování pro laiky není zrovna jednoduché, ale s Ozobotem se skvěle doplňuje kreativita s technologií. Četla jsem článek, že do roku 2020 vznikne o 1 milion IT pozic více, než bude promujících studentů. Zní to jako klišé, ale to je ta výzva, které dnes všichni čelíme,“ říká Mei Málková, komunitní manažerka v SAP Concur.

Zájem o workshopy roste nejen u dětí, ale i u zaměstnanců

V České republice se tak celkem konalo více než 80 workshopů pro děti a mládež, z nich 50 bylo podpořeno grantem a ostatní proběhly v rámci dobrovolnictví zaměstnanců společnosti SAP a také díky úzké spolupráci s Czechitas. Letos se dobrovolnického učení dohromady zúčastnilo 72 zaměstnanců a vzhledem k pozitivním ohlasům předpokládáme, že příštím rokem číslo opět poroste. Akce se nekonaly pouze v Praze a Brně, ale také v menších městech, jako jsou Lanškroun, Pardubice, Frýdek-Místek nebo Uherské Hradiště. Jelikož jde o mezinárodní iniciativu, bylo v rámci Evropy zorganizováno přes 1 200 akcí v celkem 25 zemích. Možnost seznámit se s programováním tak mělo více než 56 tisíc mladých lidí.  

Společnosti SAP pomáhá zaštítit iniciativu Meet and Code také charitativní organizace TechSoup Europe, síť 24 partnerských organizací působících ve 48 zemích. Cílem organizace je hájit zájmy občanské společnosti, rozšiřovat povědomí o technologiích a digitálním světě. Mladí lidé po celé Evropě tak získávají možnost naučit se kódovat a využít tyto znalosti při uplatňování na pracovním trhu. 

Navštivte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP, společnost zaměřená na zkušenost a řízena principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem. Pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 437 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.