AVM FRITZ!Box 5550 pro optické sítě a nejnovější Wi-Fi 6

Německá společnost  AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, WLAN, hlas, video a IPTV. Jedná se především o zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě. 

U příležitosti nedávné akce Broadband World Forum 2019 představila společnost AVM několik nových produktů. Mezi nimi je rovněž model AVM FRITZ!Box 5550, který je určen pro připojení k Internetu prostřednictvím nejnovější generace optických sítí.

AVM FRITZ!Box 5550 podporuje vysokorychlostní Internet po optických přípojkách typu G-PON, XGS-PON nebo v point-to-point sítích (AON). Významnou inovací je rovněž implementace nejnovějšího standardu pro lokální bezdrátové sítě s označením Wi-Fi 6. Díky tomu je možná bezdrátová konektivita na rychlostech až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz, respektive až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. K dispozici je rovněž 2.5 Gbit/s LAN port.

Už tradiční předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm