DPD o Vánocích očekává 60% nárůst objemu zásilek

Společnost DPD CZ je připravena na vánoční sezónu, kdy se objem balíků jako každoročně zvyšuje v průměru o 60 % oproti zbytku roku. Nasazeno je 1100 kurýrů, navýšeny byly kapacity na depech i na zákaznické lince. V centru Prahy a Plzně nově doručují cyklokurýři, v Praze pak navíc pěší kurýrka. Otevřeno je také 800 výdejních míst Pickup. Společnost doporučuje svým zákazníkům objednávat balíčky tak, aby byly předány k přepravě nejpozději 18. prosince.

2018-03-12 17_32_29-Přepravní společnost - přeprava zboží a zásilek _ DPD CZ

Všichni kurýři mají nové platební terminály s přímým připojením do skeneru, což výrazně zkracuje dobu doručování. Nově lze ze skeneru také automaticky telefonovat příjemcům. Ti mohou kurýra sledovat v reálném čase na mapě, jak se blíží s balíčkem prostřednictvím aplikace DPD Kurýr. Zákazníci také znají jednohodinové okno, kdy jim balíček dorazí. Pokud se jim převzetí nehodí, protože například zjistí, že nebudou v době doručení doma, lze zásilku jednoduše přesměrovat do jednoho z 800 výdejních míst Pickup, která jsou dostupná celorepublikově do 15 minut autem. 

“Sledujeme, že počet zásilek postupně roste již od začátku listopadu a vrchol očekáváme poslední týden před Vánoci. Na sezónu se připravujeme vždy pečlivě a několik měsíců v předstihu. Proto věřím, že nás ani letos nezaskočí očekávaný nápor zásilek,” říká Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD CZ. 

Centrální depo je dle plánu v provozu nepřetržitě, ostatní depa pak fungují ve standardním sezónním režimu bez komplikací. Pokud nenastanou extrémní změny v počasí, DPD očekává, že se podaří doručit zásilky bez problému včas. 

O DPD

Společnost DPD CZ je součástí skupiny DPDgroup, v Evropě největšího mezinárodního silničního přepravce a podle objemu zásilek druhé největší přepravní sítě v Evropě. V České republice je společnost DPD se svými 430 zaměstnanci a 900 kurýry přední poskytovatel přepravních služeb. Díky inovativním technologiím, expertním znalostem a výborné péči o zákazníky poskytuje DPD nejlepší zákaznickou zkušenost s doručením zásilek. Inovativní službou Predict nastavuje společnost DPD nové standardy v doručování. Zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena, a to na 1 hodinu přesně. Zároveň si v aplikaci DPD Kurýr může změnit čas nebo místo doručení podle svých preferencí. Jako součást DPDgroup může DPD CZ využít přes 42 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručovat do 230 zemí po celém světě. DPDgroup, přepravní síť společnosti GeoPost, s pomocí více než 75 000 pracovníků doručuje denně až 5,2 milionů zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPDgroup vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2018 vykázala tržby ve výši 24,7 miliard EUR.