Dell Technologies představuje autonomní infrastrukturu Dell EMC PowerOne

Praha, 3. prosince 2019 – Společnost Dell Technologies  představila autonomní infrastrukturu Dell EMC PowerOne, která organizacím zjednodušuje implementaci řízení i využívání IT zdrojů. PowerOne integruje servery PowerEdge, úložiště PowerMax, síťová zařízení PowerSwitch a virtualizaci VMware do jediného systému, kombinovaného s vestavěným inteligentním enginem pro automatizaci manuálních úkonů.

Dell EMC PowerOne se stává součástí portfolia produktů Dell Technologies Cloud, aby zákazníkům usnadnila jejich cestu do hybridního cloudu. Kombinace výkonu infrastruktury Dell EMC a softwaru VMware pomůže zajistit konzistentní infrastrukturu a provoz napříč privátními a veřejnými cloudy i okrajem infrastruktury. Odstraní se tak složitost řízení multicloudového prostředí.

„Autonomní infrastruktura PowerOne automatizuje IT, takže se zákazník nemusí tolik soustředit na správu technologií a má větší prostor zabývat se tím, jaký z nich může mít přínos,“ řekl Jeff Boudreau, president Dell Technologies Infrastructure Solutions Group. „Když se zaměříme na blízkou budoucnost, představuje PowerOne významný krok vpřed. Pomáhá zákazníkům soustředit se na využití potenciálu dat, zatímco IT týmům umožňuje inovovat a rychleji dosahovat podnikatelských cílů.“

Autonomní infrastruktura PowerOne umožňuje uživatelům soustředit se na výsledky

Srdcem autonomního provozu PowerOne je vestavěný pokročilý automatizační engine. PowerOne umožňuje uživatelům soustředit se na jejich práci. Je to podobné jako u asistenta udržujícího vozidlo v jízdním pruhu, navigace nebo dalších funkcí v autonomních vozech.  Auto zajistí většinu operací samostatně, zatímco pasažér musí vozu jen sdělit požadovaný cíl. Podobně umožňuje pokročilá automatizace PowerOne administrátorům nastavit požadovaný záměr a systém pak sám najde nejlepší způsob, jak toho dosáhnout a vše zrealizuje. 

Automatizační engine využívá výhody architektury mikroslužeb Kubernetes a používá workflow Ansible, aby uživatelům asistoval při automatizaci konfigurace a nasazení komponent, čímž zákazníkovi poskytne řízené datové centrum formou služby. 

PowerOne poskytuje jediné aplikační programovací rozhraní API na systémové úrovni, které uživatelům poskytuje kontrolu nad tvorbou zdrojů odpovídajících konkrétním obchodním cílům. API může být provázáno se stávajícími nástroji, jako jsou portály služeb, anebo nabízí možnost poskytování programovatelných IT operací oproti manuálním. Jde o koncept nazývaný Infrastructure as Code, který prakticky vylučuje potřebu přihlašovat se k jednotlivým systémům pro správu komponent. S PowerOne proto mohou organizace během pouhých několika kliknutí myší vytvářet VMware klastry, ihned připravené na pracovní zátěž.

 Co firmám konkrétně přináší autonomní funkce PowerOne::

  • Launch Assist zrychluje instalace a konfigurace S využitím vestavěných workflow, založených na šablonách VMware Validated Designs a osvědčených postupech Dell EMC, pomáhá PowerOne  šetřit čas automatizací instalace a konfigurace hardwaru a VMware klastrů.
  • Lifecycle Assist pomáhá snižovat rizika infrastruktury – Díky zjednodušením každodenního provozu a řízení životního cyklu s pomocí automatizovaných modulárních aktualizací systému a validace, Lifecycle Assist nepřetržitě kontroluje správné nastavení hardwaru a firmwaru. 

 

 • Expansion Assist přizpůsobuje infrastrukturu potřebám firmy – Prostřednictvím přidávání a odebírání kapacity a zdrojů, nebo při úpravách jejich přidělování, mohou zákazníci snadněji sladit provoz s požadavky firmy, a to prostřednictvím automatizovaných funkcí na provisioning a škálování.

 

All-in-One systém podporuje umělou inteligenci a strojové učení 

Řešení PowerOne je navrženo pro poskytování služeb, zabezpečení a odolnosti, vyžadovaných kriticky důležitými aplikacemi, stejně jako vznikajícími aplikacemi z oblasti umělé inteligence a strojového učení. Přitom poskytuje snadné integrace s nástroji na řízení cloudu, jako je například VMware vRealize.

Komponenty PowerOne zahrnují:

  • PowerOne Controller. Toto zařízení je automatizačním enginem. Používá architekturu mikroslužeb Kubernetes a workflow Ansible pro automatizaci konfigurace, nasazení a řízení životního cyklu komponent.
  • PowerEdge MX. No-mid-plane design, unikátní pro tento modulární server, umožňuje systémům PowerEdge MX podporovat více různých generací technologií, jako jsou mikroprocesory, nové typy úložišť a inovace v konektivitě – a to i do budoucna. PowerOne automatizuje tuto kinetickou infrastrukturu v momentě, kdy přiřazuje zdroje tak, jak je potřeba pro poskytování škálovatelné a skutečně dynamické výpočetní kapacity.

 

 • PowerSwitch. Přepínače Dell EMC pohánějí některá z největších webových prostředí na světě a poskytují uživatelům výběr z operačních systémů, aby nejlépe odpovídaly jejich potřebám. PowerOne snižuje složitost abstrahováním a automatizací hardwarových přepínačů, takže je virtuální síť automaticky poskytována úlohám VMware.

 

  • PowerMax. Nejrychlejší úložné pole na světě poskytuje výkon prostřednictvím kombinace výkonné architektury, snadného ovládání a ověřených inovací. Pro další zjednodušení a zrychlení provozu automatizuje PowerOne provisioning úložné kapacity a zónování a dynamicky rozšiřuje nové skupiny klastrů, když detekuje nové zdroje.

 

 • PowerProtect. Aby nedošlo ke ztrátě hodnotných dat, může PowerOne těžit také z portfolia pro ochranu dat PowerProtect. Nabídka zahrnuje zabezpečené cloudové úložiště, integrovaná zařízení a softwarově definovaná řešení.

 

Aby organizacím pomohl realizovat produkční přínosy ještě rychleji, nabízí Dell Technologies Services služby ProConsult, určené pro konzultace a migraci, ProDeploy, zaměřující se na experty na místě u zákazníka pro zrychlení adopce a ProSupport Plus pro nepřetržitou podporu s jediným kontaktním místem. 

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch koncových přes core až po cloudová řešení. Rodina Dell Technologies se skládá z následujících značek: Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.