Huawei žádá soud, aby zvrátil příkaz Federální komise pro spoje ohledně vládního dotačního programu

Společnost Huawei dnes požádala soud, aby zvrátil nezákonný příkaz schválený Federální komisí pro spoje (FCC) 22. listopadu. Příkaz zakazuje operátorům ve venkovských regionech USA čerpat dotace z Fondu univerzálních služeb (USF) na nákup zařízení Huawei.

V žalobě poddané k Odvolacímu soudu Spojených států pro pátý obvod žádá společnost Huawei, aby příkaz FCC byl prohlášen za nezákonný na základě skutečnosti, že Huawei neposkytuje náležitou ochranu řádného řízení díky označení Huawei za hrozbu pro národní bezpečnost. Huawei věří, že FCC se také nepodařilo svá svévolná tvrzení podložit důkazy nebo analýzou, čímž porušuje ústavu Spojených států a další zákony.

„Zakázat společnost jako je Huawei jen proto, že je z Číny, nevyřeší výzvy v oblasti kybernetické bezpečnosti,” říká právní ředitel Huawei Dr. Song Liuping. Song dodal, že představitelé FCC nepředložili žádné důkazy pro tvrzení, že společnost představuje hrozbu pro národní bezpečnost a ignorovali rozsáhlé připomínky Huawei, vysvětlující, jak rozhodnutí poškodí obyvatele a obchod v odlehlých oblastech. Také řekl, že operátoři napříč venkovskými oblastmi Ameriky si vybrali spolupráci s Huawei z důvodu, že věří v kvalitu a důvěryhodnost zařízení Huawei. FCC by proto podle Songa neměla tímto způsobem ukončovat společnou snahu o zajištění pokrytí pro venkovské oblasti.

Hlavní právní zástupce Huawei v tomto případu Glen Nager řekl, že FCC  přijala nestandardní pravidlo, které bylo – podle vlastních slov FCC – připraveno pouze vůči Huawei a ještě jedné čínské společnosti. Nager také prohlásil, že rozhodnutí překračuje úřední pravomoc FCC, protože Komise nemá pravomoc posuzovat otázky národní bezpečnosti nebo na základě takového posouzení omezovat čerpání z USF. „Komise rozhodně nemá žádnou odbornost v oblasti národní kybernetické bezpečnosti a nemá v této oblasti ani žádné pravomoci,“ říká Nager.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei 

http://www.twitter.com/Huawei 

http://www.facebook.com/Huawei 

http://www.youtube.com/Huawei