Pozor na zloděje i hořící adventní věnce během Vánočních svátků

Praha, 5. prosince, 2019 Mnoho Čechů tráví Vánoční svátky s rodinou a s přáteli a nechávají své domovy bez dozoru. Prázdné příbytky, chybějící sousedé a dlouhé zimní noci poskytují číhajícím lupičům perfektní příležitost k akci. Lákadlem jsou také domácnosti vybavené zbrusu novými Vánočními dárky. Počet loupeží podle statistik okolo Vánoc skutečně roste. Za prosinec 2018 bylo nahlášeno dohromady 4 724 krádeží vloupáním do bytů a rodinných domů.

Nebezpečí se skrývá také v podobě hořících svíček na stromcích a adventních věncích. Stačí jen chvilka nepozornosti a z malé jiskry se může stát nekontrolovaný požár. Podle hasičů by si lidé měli dát pozor v době vánočních svátků zejména na adventní věnce plněné pilinami bez nehořlavých podložek, které by měly správně sloužit jen k dekoraci, dále svíčky a prskavky, či elektrické vánoční dekorace – ty by měly být vždy certifikované pro český trh.

Inteligentní, ekonomická a praktická řešení pomůžou uživatelům pohlídat domov před nežádoucími návštěvníky i přírodními živly. 

Zabezpečte svůj dům a snížíte rizika 

Inteligentní bezpečnostní systém s kamerou od Netatmo nabízí kompletní zabezpečení domácnosti: Inteligentní interiérovou kameru, spolu se sirénou a dveřními i okenními senzory. Senzory detekují vibrace poblíž oken a dveří a varují uživatele ještě předtím, než k vloupání dojde. 

Kamera s rozpoznáváním tváře dokáže identifikovat neznámou tvář, a okamžitě zašle upozornění na smartphone uživatele. K tomu se spustí siréna o síle 110 decibelů, která lupiče spolehlivě vyleká. K prohlížení nebo ukládání videí není třeba žádné předplatné a veškeré aktualizace softwaru a funkcí jsou zdarma.

O zabezpečení okolí domu se postará Inteligentní venkovní kamera, která dokáže rozlišit mezi osobou, zvířetem či vozidlem a varuje uživatele v reálném čase prostřednictvím upozornění na chytrý telefon.  Stejně jako u bezpečnostního systému, k ukládání videí není potřeba žádné předplatné a všechny softwarové updaty jsou taktéž zdarma. 

Zabezpečení domu by nebylo kompletní bez Inteligentního detektoru kouře. V případě požáru se spustí alarm o hlasitosti 85 decibelů a přístroj zašle upozornění v reálném čase na telefon uživatele s informací, kde přesně se kouř vyskytl. Detektor disponuje baterií s desetiletou výdrží.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.