PropTech snídaně: Rezidenční developeři se aktivně zajímají o technologické novinky pro realitní trh.

Praha, 10. prosince – V listopadu se poprvé uskutečnila PropTech snídaně propojující technologické společnosti s rezidenčními developery. První oborová akce svého druhu potvrdila rostoucí zájem developerů o nejnovější technologie. Formou takzvaného “speed datingu” proběhlo 72 krátkých schůzek, při kterých si rychle a efektivně mohli udělat představu o využitelnosti jednotlivých řešení. Zkraje roku 2020 na tuto událost naváže obdobná za účasti výhradně technologických firem ze zahraničí.

Zakladatelé českých technologických společností se sešli se zástupci rezidenčních developerů ve čtvrtek 7. listopadu v pražské kavárně Art-n-Coffee. Účastníci během krátkých rozhovorů probírali možnosti budoucí spolupráce. Žádné jednání přitom nebylo delší než předem stanovených deset minut. „Produkty zúčastněných technologických firem spojuje fakt, že zefektivňují podnikání rezidenčním developerům. Hlavním cílem této networkingové akce bylo rychle a osobně představit produkty technologických společností, efektivita byla tudíž jejím základním prvkem. Na základní interakci byl vymezen pouze omezený čas – pět minut na samotnou prezentaci a stejný čas na případné dotazy,“ vysvětluje Roman Ptáček, obchodní ředitel  společnosti Realpad, jednoho z účastníků.

Společnosti zabývající se rezidenčním developmentem měly unikátní příležitost blíže se seznámit s technologickými novinkami. „Nejen naše developerská společnost dlouhodobě pracuje na implementaci vhodných technologií do svých služeb nejen na rezidenčním trhu. Mají potenciál přinést zásadní konkurenční výhodu. Akce, kde si můžeme nechat osobně představit možnosti současných řešení technologických firem, navíc časově úspornou formou, jsou pro nás velice přínosné,“ hodnotí Peter Kavecký, člen dozorčí rady slovenské společnosti Lucron s tím, že v mnoha případech došlo k domluvě dalších obchodních jednání. “Akce asociace PropTech přesně splnila naše očekávání. Mít možnost prezentovat zástupcům významných developerských společností na jednom místě je snem každé menší technologické firmy. Otevřely se nám dveře k zajímavým projektům,” hodnotí na závěr Zbyněk Pohořelský, zakladatel VR Space. Spolu s ní představily developerům Trigema, YIT, CTR Group, V Invest, Skanska Reality, Lucron, Gartal a agentuře Menhart své produkty i další technologické společnosti jako Realpad, Upvest, Laundrybox, Ulovdomov.cz, Flatio, VR Space, Callida, Beit a Flatzone. 

Vzhledem k pozitivním ohlasům probíhají již nyní přípravy další snídaně. Na rozdíl od listopadové akce dá prostor primárně zahraničním technologickým společnostem. Více informací naleznete na webu https://www.csproptech.com/ a v případě zájmu je možné účast hlásit na e-mailové adrese info@csproptech.com.

O asociaci Czech & Slovak PropTech

Asociace sdružující technologické společnosti působících v České republice a na Slovensku v oblasti developmentu. Jejím posláním je urychlení zavádění technologií do realitního odvětví propojením klíčových stakeholderů – technologických společností zaměřených na nemovitosti a developerů.