Redakce iDNES.cz už počtrnácté vyhlásila charitativní Vánoční sbírku

Redakce iDNES.cz ve spolupráci s Nadací AGROFERT a Kontem Bariéry i letos v adventním čase vyhlašuje tradiční Vánoční sbírku na pomoc nemocným nebo jinak handicapovaným. Tentokrát mohou čtenáři pomoci paní Jaroslavě, sympatické mamince malého Honzíka, která od svých osmnácti let trpí roztroušenou mozkomíšní sklerózou. Se svou nemocí statečně bojuje každý den a jako sociální pracovnice sama pomáhá nemocným a zoufalým lidem, kteří mnohdy ani netuší, že pro ně pomoc existuje. Jsou ale překážky, na které i přes silnou vůli a houževnatost už sama nestačí…

Ještě na vlastní svatbě před dvanácti lety paní Jaroslava tancovala s manželem kankán. Dnes už pravou nohu necítí, nejistá je i ta levá a přidává se pravá ruka a záda. Bezpečnou oporu ztratila i v holích, které používala, a nově si pořídila chodítko. 

Zvládla studium, s pomocí manžela a rodičů je postaráno o dům i syna. Sama ještě dokáže umýt záchod, umyvadlo, na etapy vyžehlit, utřít kuchyňskou linku, ale to všechno pomalu a s přestávkami. 

Schody vedoucí do domu, které je pro ni čím dál těžší vyjít, by snáz překonávala s pomocí speciální plošiny. Na tu už ale vzhledem k pořizovacím nákladům v řádu statisíců nezbývají v rodinném rozpočtu peníze. Úřad práce sice na tyto pomůcky přispívá, ale až v případě, že je žadatel v takovém stavu, kdy už se na nohy vůbec nepostaví. Rodina proto požádala o pomoc prostřednictvím sbírky.

Prostřednictvím Konta Bariéry byl zřízen transparentní účet, kam mohou čtenáři finančně přispět.

Celý příběh paní Jaroslavy naleznete zde: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/vanocni-sbirka-roztrousena-skleroza-charita-konto-bariery.A191113_142836_zdravi_jup

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA 

Mediální skupina MAFRA je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví 3,4 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,4 milionu návštěvníků internetu. 

Celková čtenost titulů MAFRA je 5,1 milionu čtenářů, což představuje 58 % populace v ČR ve věku 12-79 let. Měsíční návštěvnost internetových projektů dosahuje 7,4 milionu reálných uživatelů.

Po akvizici vydavatelství Bauer Media skupina navíc významně rozšířila své produktové portfolio zejména v oblasti kvalitních lifestylových časopisů, titulů pro ženy a další segmenty. 

Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. 

Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii.  Mezi top tituly v nabídce časopisů dále patří Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz.  

Do skupiny dále patří  zábavný videoportál iDNES KINO, skupina hudebních TV stanic Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě.  

Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. 

MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. 

Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. 

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny MAFRA zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. 

Nedílnou součástí skupiny jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Skupina je členem holdingu Agrofert.