Český startup Mews přibral pod svá křídla belgický Planet Winner. Posílí tak působení v Beneluxu

Praha 13. prosince 2019 – Český startup Mews, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro kompletní správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů, provedl svou první firemní akvizici nákupem belgické společnosti Planet Winner. Ta stojí za vývojem softwaru Winner Hotel Software, který pomáhá k automatizaci různých procesů v hotelích. Nákup přichází v době, kdy Mews překonal milník 55 světových zemí, ve kterých působí. Posilováním v Belgii navazuje na úspěch v Nizozemí, kde byl letos podle Deloitte druhou nejrychleji rostoucí technologickou firmou.

Akvizicí Planet Winner získává český startup zkušený tým profesionálů a správu více než 200 hotelů na území Beneluxu, kde úspěšně pokračuje v úsilí stát se jedničkou na tamním trhu.

“Netajíme se ambicí měnit světový trh, a proto jsme opravdu rádi, že jsme mohli spojit síly s tak zkušeným hráčem jako je Planet Winner. Jejich skvělý pro zákaznicky orientovaný tým nám pomůže odstartovat novou éru ubytování v celém Beneluxu,” slibuje si od historicky první akvizice společnosti Mews její zakladatel Richard Valtr.

“S Mews nás spojuje především filozofie jejich systému, přístupu k zákazníkům a designu. Věříme, že díky naší spolupráci dokážeme změnit svět ubytování v celém regionu,” řekl Dirk Leysen, CEO Planet Winner.

Platformu Mews, která pomáhá minimalizovat provozní úkoly a ušetřenou energii investovat do hotelových služeb, už využívá řada předních hotelů i všechny významné hostelové řetězce na světě. Počet uživatelů roste zhruba o 10 tisíc lůžek měsíčně, systém momentálně spravuje přes 155 tisíc postelí v 55 zemích světa, v jejichž ubytovacích zařízeních díky Mews projde více než 130 milionů eur měsíčně. Mladá firma se proto rozrůstá i personálně, většina ze současných 350 zaměstnanců sídlí zejména v domovském Česku. Jen pražský technologický a produktový tým tým čítá na 110 lidí 20 různých národností, celkově má pak pražská centrála 180 zaměstnanců.

Více o Mews

Mews je český startup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu, a především pak podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá přes 1180 ubytovacích zařízení v 55 zemích po celém světě. Společnost má centrálu v Praze, své kanceláře však už rozšířila i do měst jako Londýn, Amsterdam, Barcelona, Paříž, Mnichov, Stockholm, Sydney a dalších.