DigitalAd přináší na reklamní trh projekt WiFiAd

Praha, 13. prosince 2019 WiFiAd je inzertní možnost sponzoringu free WiFi hotspotů na vlakových nádražích. Je dostupný na většině krajských nádraží, kde oslovuje převážně mladší cílovou skupinu. Na projektu spolupracuje DigitalAd se společností ČD – Telematika, která dodává internetový signál. DigitalAd pak na těchto hotspotech exkluzivně nabízí reklamní prostor.


Cestující, kteří službu využívají, mají k dispozici nejen WiFi zdarma, ale při čekání na svůj spoj se také můžou zabavit na portálu Informia.cz, na který jsou po připojení k internetu automaticky přesměrováni. Informia.cz poskytuje informační rozcestník s vyhledáváním, předpovědí počasí a se zpravodajstvím z webů vydavatelství VLM.

Zájemcům o inzerci pak projekt WiFiAd nabízí hned několik možností prezentace s celkovým zásahem 1 150 000 RU měsíčně (70% podíl tvoří uživatelé ve věku 18–34 let). Základem nabídky je sponzoring – vstupní stránka, která se zobrazí všem uživatelům při čekání na WiFi připojení, tedy vždy minimálně na 5 vteřin a který lze využít i pro videospot. Sponzoring už úspěšně vyzkoušeli například společnosti Albatros Media, EuroMedia, OKI, s.Oliver nebo třeba Olomoucký kraj. Realizované kampaně dosáhly nadprůměrné CTR účinnosti (aktuálně 3,41 %) a i bounce rate se u nich drží na velmi nízké úrovni.

U ostatních reklamních formátů na portálu Informia.cz lze volit oslovení uživatelů také programaticky. Vedle bannerové inzerce (sticky a square) je možné využít i obrazovo textové prezentace v sekci Doporučujeme.

„Reklamní sekce Doporučujeme přímo navazuje na yield aktivity, které DigitalAd má, a je k dispozici primárně klientům, kterým agentura spravuje reklamní prostor. Zároveň je vhodným podporujícím doplňkem k hlavnímu WiFiAd formátu – sponzoringu,” říká Jan Vobecký, jednatel společnosti DigitalAd.

V příštím roce pak DigitalAd plánuje rozšířit WiFiAd i do velkých nákupních center a do sítí čerpacích stanic.

O DigitalAd, s.r.o.

Agentura DigitalAd oslaví v dubnu 2020 tříleté výročí. Původně internetová agentura nabízí svým klientům kompletní služby pokrývající celý mediální prostor. Její hlavní prioritou je být spolehlivým partnerem v reklamě digitálního věku. Vedle zkušeností a širokého záběru staví hlavně na osobním přístupu. Mezi klienty agentury patří společnosti OKI, Albatros Media, Prague Pride, Internet CZ či Scio.