Modernizovaná pražská multisportovní aréna nese nově jméno UNYP Arena

Praha, 6. 1. 2020 – Tradiční název haly Sparta Arena a přilehlých hřišť na Podvinném mlýně v Libni je již minulostí. Po velké letní rekonstrukci se novým titulárním partnerem arény pražské Sparty stala University of New York in Prague. Propůjčuje tak své jméno jedné z největších a nejmodernějších víceúčelových pražských hal. UNYP Arena se navíc stala oficiálním domovem pro florbalový, fotbalový a basketbalový tým UNYP Blazers. Rebranding započal začátkem září a trval do konce roku 2019. 

Po konci loňské ligové sezóny prošla aréna rozsáhlou rekonstrukcí hracího povrchu a multimediálního vybavení. UNYP Arena je nyní domovem více než šesti klubů Sparty od florbalu a futsalu až po atletiku či ragby. Hala poskytuje zázemí pro více než 2 000 sportovců z několika dalších klubů a pražských škol. Její prostory jsou vhodné jak pro sportovní aktivity, tak pro kulturní a společenské akce. Aréna je známá i díky nevšedním akcím, jakými jsou například boxerské klání Heroes Gate nebo mistrovství České republiky v cheerleadingu. Do světového povědomí se dostala tím, že hostila mistrovství světa ve florbalu v roce 2018 a ve futsalu v roce 2019. 

V září 2020 otevře UNYP unikátní bakalářský program Business Administration se zaměřením na sportovní management. Obor je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a sportu a zároveň American International Accreditation Council for Business Education (IACBE). UNYP má dlouhou tradici v podpoře sportu a spolupráce se Spartou bude studentům nabízet další příležitosti. „Pohyb je prospěšný pro duševní rozvoj a klíčový pro budoucnost zdravého a úspěšného života našich studentů a budoucích absolventů. Nejen proto jsme rádi, že jsme ve spolupráci s Asociací Sparty mohli dát této aréně nové jméno. Doufáme, že tak přiblížíme studenty ke sportovním aktivitám a zároveň podpoříme komunitu a mládež, která v aréně trénuje,“ říká generální ředitel UNYP Sotiris Foutsis. „Jsme dlouhodobým partnerem týmu florbalové Sparty. Přejmenování jejich domovské arény bylo logickým krokem v našem partnerství. Jsme hrdí na skvělou reputaci a sportovní kvality pražské Sparty,“ uzavírá Foutsis.

„Aréna je spojena s významnými českými sportovními týmy, a proto dávalo smysl pojmenovat tuto nejmodernější halu po instituci s dobrou pověstí a vedoucím postavením v rámci vyššího vzdělávání v angličtině v Česku, kterou UNYP bezpochyby je. Těšíme se z rostoucího partnerství a společného budování sportovní komunity,“ dodává Václav Culka, předseda představenstva Asociace Sparty.  

_________________________________________________________________________________________

University of New York in Prague je přední soukromá univerzita v České republice nabízející bakalářské, magisterské, MBA a Ph.D. programy v anglickém jazyce. Univerzita má trojí akreditaci z Velké Británie, USA a České republiky a díky partnerstvím s ostatními univerzitami nabízí britské, americké a české tituly. Nejvýznamnější dlouhodobé partnerství má se State University of New York, Empire State College, díky kterému může univerzita nabízet jediný dvojí titul v České republice.