Daňový tým APOGEO posílil Martin Bortlík, další odborník ze státní správy

Poradenská skupina APOGEO získala do svého daňového týmu novou posilu. Na uvolněnou pozici Tax Policy & Controversy Manager nastupuje Martin Bortlík, dosavadní ředitel Specializovaného finančního úřadu. 

Bude mít na starost oblast daňové politiky a řešení daňových sporů. Jeho specializací je poradenství v oblasti daňové kontroly a daně z přidané hodnoty. 

„Jsem rád, že se nám podařilo získat do našeho daňového týmu odborníka, který má bohaté zkušenosti s problematikou velkých společností, díky čemuž můžeme pro naše klienty doplnit portfolio našich služeb,“ uvedl Josef Jaroš, většinový vlastník skupiny APOGEO. 

Bortlík působil 15 let ve finanční správě a většinu svého pracovního života se věnoval problematice DPH. Od roku 2015 zastával klíčové manažerské pozici na Specializovaném finančním úřadu, který se zabývá správou společností s obratem nad 2 miliardy Kč. Je zároveň odborníkem na Transfer Pricing, tedy problematiku převodních cen transakcí uskutečněných mezi spojenými osobami.

„Martin je nejen vysoce kvalifikovaný odborník v oblasti daní, ale svým působením na Specializovaném finančním úřadě dokázal i výborné manažerské schopnosti, neboť pod jeho vedením došlo k významné profesionalizaci tohoto úřadu. Je vítanou posilou našeho tým, dodal Jiří Žežulka, partner skupiny APOGEO pro oblast daňových sporů. Sám do společnosti přešel v roce 2016 z Generálního finančního ředitelství, jež svého času vedl. 
Martin Bortlík (40) vystudoval obor Daně a finance na Masarykově Univerzitě v Brně. Pokud se nevěnuje pracovním povinnostem, jsou jeho největšími zálibami sport a cestování.