Moderní přepravní aplikace typu Bolt chtějí v noci využívat hlavně ženy. Roli hraje pocit bezpečí

Většina Pražanů používá přepravní aplikace typu Bolt především večer a v noci. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala agentura STEM/MARK. 59 % respondentů uvedlo, že přepravní aplikace typu Bolt chtějí využívat zejména od sedmé hodiny večer a později během noci, například na cestu za zábavou s přáteli či zpět domů. Mezi mladými je zájem o využívání přepravních aplikací v tuto dobu ještě výraznější. Odpovědělo takto 72,5 % z nich.

2019-12-12 16_42_47-Bolt _ Města

Interní data společnosti Bolt dokonce ukazují, že celých 85 % jízd s touto platformou se uskuteční mimo dobu ranní a odpolední špičky. 

„Průzkum ukázal, že Pražané chápou Bolt a podobné přepravní služby jako prostředek pro efektivní a zejména bezpečnou přepravu večer a v noci. Také z našich vlastních čísel vyplývá, že většina jízd s aplikací Bolt se uskuteční v noci. Není tedy pravdivý argument těch, kteří tvrdí, že Bolt a podobné služby přispívají k ucpávání měst v dopravních špičkách,” říká Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

Je také zajímavé, že v době večera a noci chtějí s moderními přepravními službami jezdit více ženy než muži (62,4 % vs. 54,5 %). Z výzkumu dále vyplynulo, že téměř polovina těch, co by upřednostnili přepravní aplikace, by je chtěla využívat právě kvůli tomu, že se přitom cítí bezpečněji.

Pocit bezpečí u cestujících zvyšuje také systém hodnocení řidiče využívající udělování hvězdiček. Pokud řidiči klesne hodnocení pod 4.5 z maximálních 5, je automaticky systémem zablokován a nemůže přijímat další objednávky. Aplikaci tudíž mohou využívat pouze nejspolehlivější řidiči. Dlouhodobý průměr hodnocení partnerských řidičů Boltu je 4.86 hvězdiček.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na www.bolt.eu.