Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku

Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala  od 14. ledna 2020 společnost DPD, člen skupiny DPDgroup. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. Tímto DPD skokově posiluje své tržní postavení.

2019-10-17 12_54_21-Přepravní společnost - přeprava zboží a zásilek _ DPD CZ

V Česku DPD přebírá veškerá depa, výdejní místa a kurýrní síť. Nově tak zákazníci budou moci využívat přes 1250 výdejních míst DPD Pickup, 30 dep a zásilky bude doručovat více než 1500 kurýrů. 

V loňském roce jsme oslavili 25 úspěšných let na českém trhu a tato transakce pro nás znamená důležitý milník našeho dosavadního působení. Do roku 2020 tak vstupujeme výrazně silnější, ale se stejným cílem – poskytovat ty nejkvalitnější služby na českém trhu,” říká Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD CZ.

Pro zákazníky společnosti Geis Parcel CZ se v současnosti nic nemění a mohou využívat stejných služeb, jak byli doposud zvyklí. Slučování obou společností bude postupné tak, aby DPD zajistila stávající vysokou úroveň služeb. 

DPD nabízí svým zákazníkům moderní přepravní služby, které neustále inovuje. Jako jediný přepravce na trhu například informuje o jednohodinovém okně doručení. Zákazník  může zásilku sledovat prostřednictvím aplikace DPD Kurýr, kde na mapě vidí v reálném čase, jak se kurýr s balíčkem blíží. Dále jsou všichni kurýři vybaveni platebními terminály, které jsou propojeny se scanerem, což výrazně zkracuje dobu doručení. 

O DPDgroup

DPD je součástí skupiny DPDgroup, v Evropě největšího mezinárodního silničního přepravce a podle objemu zásilek druhé největší přepravní sítě v Evropě. Je součástí sítě více jak 42 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručuje do 230 zemí po celém světě. DPDgroup, přepravní síť společnosti GeoPost, s pomocí více než 75 000 pracovníků doručuje denně až 5,2 milionů zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPDgroup vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2018 vykázala tržby ve výši 24,7 m