APRA na jaře spouští certifikované kurzy PR, nově začne vzdělávat také v Brně

Praha, 16. ledna 2020 – Asociace public relations (APRA) spouští další ročník certifikovaného kurzu PRague Communication Academy určeného v jarním semestru především nováčkům a juniorním pracovníkům v oboru. Kromě rozdělení podle délky praxe účastníků v oboru a praktičtěji zaměřených bloků je novinkou pro letošní rok také regionální rozšíření kurzů, které se budou vedle pražského paláce YMCA nově konat i v areálu Regionální hospodářské komory na brněnském výstavišti.

PRague Communication Academy (PRCA) jako jediný kurz na trhu zajišťuje komplexní vzdělání v oboru public relations. Na základě zkušeností z minulých ročníků byl dosavadní model akademie rozdělen podle délky praxe účastníků kurzu.

Jarní přednášky a workshopy PRague Communication Academy I. (PRCA I.) jsou určeny především pro začátečníky. Ti si díky účasti předních českých odborníků, kteří jednotlivé semináře povedou, a důrazem na praktickou využitelnost získaných poznatků z kurzu odnesou skutečně to, co ke své práci potřebují.

Navazující podzimní semestr PRague Communications Academy II. (PRCA II.) je určen PR profesionálům, kteří v oboru působí delší dobu a jsou například zodpovědní za vytváření a nastavení komunikační strategie, případně i vedou tým PR a marketingu. Během jednoho roku (dvou semestrů) si tak účastníci kurzu osvojí klíčové znalosti a dovednosti nezbytné pro práci každého profesionála pracujícího v oblasti PR.

Pro letošní ročník připravili organizátoři i další změny. Mezi největší bezpochyby patří rozšíření kurzu i do druhého největšího města v republice. „Považujeme za důležité přibližovat náš obor PR také mimopražským zájemcům a Brno si naši pozornost určitě zaslouží. Jako brněnský patriot věřím, že ve městě plném studentů a start-upů bude o certifikované kurzy zájem a naší asociaci se otevřou nové příležitosti,“ říká iniciátor regionálního rozšíření a člen výkonné rady APRA Petr Lesenský.

Kurz obsahuje devět odpoledních bloků a bude zakončen certifikovanou zkouškou. Účastníci se mohou těšit na přednášky, v nichž jim budou představeny základy public relations, ale také se dozvědí informace o tom, co obnáší práce tiskového mluvčího, jak se mění media relations v digitálním věku, proč je důležité zvládat prezentace a jiná veřejná vystoupení nebo jak je důležitá interní komunikace či event management.

„Oproti loňsku jsme přidali jeden výukový blok a zatraktivnili témata. Obměnili jsme také celou řadu prezentujících odborníků a myslím, že se uchazeči mají opravdu na co těšit. Zkušenosti a praktické rady bude v obou městech předávat celá řada PR profesionálů, novinářů, HR a event manažerů a mnoho dalších. Vypíchl bych nově například bývalého mluvčího vlády a nyní vedoucího strategické komunikace Univerzity Karlovy Martina Ayrera či vedoucího zpravodajství iDnes.cz a MF Dnes Matyáše Kaisera,“ vysvětluje vedoucí sekce vzdělávání APRA Jakub Hrabovský.

Přihlašování do kurzu začíná 16. ledna a zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek APRA. Jarní PRague Communications Academy I. bude probíhat od 5. března do 7. května 2020 každé úterní odpoledne v Praze a od 7. března každé čtvrteční odpoledne v Brně.

Podrobné informace o kurzu naleznete zde.

www.apra.cz

O Asociaci public relations (APRA)

APRA (Asociace public relations) je dobrovolné sdružení PR agentur působících na území České republiky. Vznikla jako odborné sdružení, jehož prvořadým posláním je prezentovat obor PR zejména odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat tzv. nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskuzi a budovat dobré jméno oboru. APRA zároveň garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty a aktuálně sdružuje 18 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu.

Označeno tagem