DLA Piper se již podesáté umístila jako první v globálním počtu transakcí

Již desátý rok po sobě je advokátní kancelář DLA Piper oceněna jako největší poradenská firma v oblasti fúzí a akvizic (M&A) na světě podle žebříčku sestavovaného společností Mergermarket. DLA Piper se globálně podílela na 747 transakcích v hodnotě přibližně 63 miliard dolarů.

2020-01-17 15_30_57-DLA Piper Global Law Firm.png

DLA Piper tímto potvrzuje již desátý rok v řadě svou reputaci jedničky na trhu. Firma mimo jiné celosvětově vede i v rámci jednotlivých regionů a zemí, včetně: 

 • 1. místo v Evropě již sedmý rok po sobě;
 • 1. místo ve Velké Británii již desátý rok po sobě;
 • 1. místo ve Francii třetí rok po sobě;
 • 1. místo v severských zemích již třetí rok po sobě;
 • 1. místo na Středním východě a v Africe druhý rok v řadě;
 • 1. místo v Dánsku druhý rok v řadě;
 • 2. místo ve Spojených státech a v Americe;
 • 2. místo v Rusku;
 • 3. místo ve střední a východní Evropě;
 • 4. místo v Beneluxu;
 • 6. místo v německy mluvících zemích; a
 • 7. místo v Asii a Tichomoří.

Za poslední desetiletí se DLA Piper celosvětově podílela na více než 5 000 transakcích v oblasti fúzí a akvizic v celkové hodnotě přesahující 950 miliard dolarů.

„Náš tým soustavně zpracovává více transakcí než kterákoli jiná firma na světě. Díky našemu globálnímu pokrytí jsme klientům schopni poskytovat jedinečnou hodnotu, znalosti a poznatky z místních trhů i prokazatelnou expertízu v oboru,“ uvedl Miroslav Dubovský, Country Managing Partner pražské kanceláře DLA Piper. „Být deset let celosvětovou jedničkou v této oblasti je pro nás velká čest. A také svědectvím o povaze našich klientů a právníků, kteří spolupracují na nejdůležitějších obchodech, jakož i o strategických vztazích, které jsme společně vytvořili.“

„Rok od roku se DLA Piper podílí na více fúzích a akvizicích než kterákoli jiná advokátní kancelář,“ dodal Bob Bishop, globální vedoucí oddělení firemní korporátní praxe. „Letošní výsledky opět prokazují naše vedoucí postavení na trhu napříč různými regiony a odvětvími. Dodržení takovéto bezprecedentní úrovně v počtu transakcí je důkazem síly a konzistence naší globální platformy. Nemusíme mít početně největší tým, ale transakcím M&A věnujeme zdaleka nejvíce času a s našimi klienty úzce spolupracujeme, abychom dosáhli kýžených výsledků. Díky soustavné spolupráci jsme schopni řídit transakce v globálním měřítku a nabízet klientům bezkonkurenční vhled do trhu fúzí a akvizic lépe než kterákoli jiná firma. Na rok 2020 se velmi těšíme a vstupujeme do něj s důvěrou. Všem našim klientům děkujeme za jejich dlouhodobou loajalitu.“

KONEC

Poznámka pro editory:

 1. DLA Piper je mezinárodní advokátní kancelář působící ve více než 40 zemích napříč Evropou, Amerikou, Blízkým východem, Afrikou i oblastí Asie a Tichomoří, což jí umožňuje poskytovat klientům právní pomoc kdekoli ve světě.
 2. Pražská kancelář působí na českém trhu přes 25 let, a to v řadě právních oborů a průmyslových odvětví.
 3. Další informace o organizaci a službách firmy lze nalézt na jejích stránkách www.dlapiper.com