Rychlejší plánování: Deutsche Telekom vsadil na SAP S/4HANA

PRAHA, Česká republika — 21. ledna 2020 Společnost Deutsche Telekom transformuje interní IT systémy s cílem rychlejšího budování sítí a výkonnější zákaznické logistiky. Standardizace existující architektury proběhne v několika fázích pomocí plánovacích a logistických systémů. Deutsche Telekom spoléhá na SAP S/4HANA – řešení poskytované světovým lídrem v podnikovém softwaru v reálném čase.

„Snažíme se naši digitalizaci neustále posouvat vpřed,“ říká Peter Leukert, IT ředitel Deutsche Telekom a dále vysvětluje: „Jde nám o získání dalších informací z dat, která již máme dávno k dispozici. Standardizací našich IT systémů budeme podstatně efektivnější v plánování rozvoje sítí a naši zákazníci se budou moci těšit na rychlejší logistické procesy.“

„Chceme podpořit společnost Deutsche Telekom v její vizi konsolidace IT prostředí a připravit ji na budoucí digitální výzvy. Nejde jen o výhody pro zákazníky a zaměstnance, ale také o podporu v ambiciózním rozvoji evropských komunikačních sítí,“ říká Hartmut Thomsen, vedoucí regionu střední a východní Evropy ve společnosti SAP.

Zákaznický benefit

Deutsche Telekom může s pomocí řešení SAP S/4HANA vytvářet nové modely pro analýzu dat, umělou inteligenci a prediktivní plánování. Prvním souborem dílčích projektů je plánování sítě 5G a budování  optických vláken. Jednotlivé kroky budou významně urychleny pomocí jednotného souboru dat bez diskontinuit systému. Celá řada uživatelů bude díky tomu v budoucnu přijímat objednané zboží podstatně rychleji, v nejlepším případě už ve stejný den. Celý proces, od logistiky objednávek přes skladování až po dodání, bude mapován do jednoho systému.

Pro Deutsche Telekom je společnost SAP partnerem na cestě inovace a digitalizace. Obě společnosti mají za sebou již řadu let blízkého partnerství. Například T-Systems, dceřiná firma Deutsche Telekom, provozuje největší SAP cloud, který dnes čítá přibližně čtyři miliony uživatelů. Společnost T-Systems převedla na SAP S/4HANA mnoho velkých zákazníků. Prvním krokem pro Deutsche Telekom bude standardizace 11 z 55 systémů ERP (plánování podnikových zdrojů) právě s pomocí řešení SAP S/4HANA.

O společnosti SAP

SAP, společnost zaměřená na zkušenost a řízena principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem. Pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 437 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.