adELA pod svá křídla bere studenty z univerzit v Berkeley a Pensylvanii, provede je světem AdTechu

22. ledna 2020 – AdTechová platforma adELA, která čeří stojaté vody digitální reklamy, se zapojila do mezinárodního programu CIEE (Council on International Educational Exchange), přijme tři studenty z Kalifornské univerzity v Berkeley a Pensylvánské státní univerzity na semestrální stáž. Ta potrvá od února do května 2020. Studenti se zapojí do celkového fungování společnosti, k akademickým zkušenostem tak přidají i ty praktické. adELA díky své unikátní aukční technologii zvládne maximalizovat výnos z reklamních prostor a zvýšit přesnost reklamních měření na webech online vydavatel. Zároveň řeší řadu technických komplikací se kterými vydavatelé bojují a v důsledku umožňuje rychlejší načítání webů a vyšší uživatelskou přívětivost pro čtenáře.

“Sám si pamatuji, jak těžké bylo sehnat kvalitní, flexibilní stáž, která vám jako studentovi něco přinese, budete šance přidat hodnotu, vyjádřit názor a seberealizovat se”, říká Tomáš Vika spoluzakladatel a CEO adELA, který uvádí, že právě jeho vlastní zkušenost ze studentských let byla hlavní motivací pro zapojení společnosti do programu CIEE. Projekt v Česku funguje již 10 let a je primárně zaměřený na studenty z USA. Stáž v adELA absolvují právě studenti z Ameriky. Zapojí se do běžného fungování společnosti, kde budou mít na starosti především rešerše a analýzu trhu, dále reporting, jejich automatické generování a specifická nastavení dle jednotlivých klientů. Stážisté se budou účastnit pravidelných týmových meetingů a brainstormingů. “Naším cílem je kompletní zapojení studentů do týmu, aby se cítili dobře a zároveň měli reálnou odpovědnost za přiřazené úkoly. Pomyslnou třešničkou na dortu bude, když student sám přispěje nějakou inovací nebo návrhem na zlepšení stávajících procesů”, dodává Tomáš.

Tým adELA se na letní semestr rozšíří o tři studenti z druhého ročníku prestižní kalifornské univerzity Berkeley a Státní Pensylvánské univerzity, které se řadí mezi nejlepší na světě. Stáž bude trvat od února do května a studenti musí splnit limit 120 odpracovaných hodin, aby jim byla praxe uznána. Po ukončení stáže dostanou písemné hodnocení, které slouží i jako budoucí reference pro zaměstnavatele. V případě adELA se jedná o studenty zaměřené na ekonomické a vývojářské obory.

“Studenty jsme vybírali na základě zaslaného CV, motivačního dopisu zájemců o stáž v adELA. Vhodné kandidáty jsme pak pozvali na online pohovory, ze kterých vzešli právě tito tři kandidáti,” zmiňuje Tomáš, který studenty vybíral. “Velice mě překvapilo, jak moc jsou američtí studenti motivovaní, mají velký drive a tah na branku. Nevzpomínám si, že bych něco takového viděl i u těch českých, ale možná je to jen malým srovnávacím vzorkem. Co se týče studentů z Berkeley a Pensylvánské, mám pocit, že jsou o dost dále z hlediska osobní motivace a znalostí, než .jiní američtí studenti To hrálo velkou roli při rozhodování, koho na stáž přijmeme,” vysvětluje Tomáš.

Studenti v adELA získají neocenitelnou praxi, protože se dostanou do živého prostředí startupu, kde není chvíle klidu a pořád se něco vymýšlí. adELA je navíc inovátor a disruptor zastaralých kolejí digitální reklamy, takže stáž přinese pohled na nejmodernější technologie AdTechu, které mají jednoduchou implementaci a odstraňují mimo jiné nadbytečné prostředníky mezi zadavatelem a vydavatelem. “Na spolupráci se studenty se těšíme. Pro ně to bude veliká škola a poznají středoevropské myšlení a přístup k byznysy. S adELA expandujeme i mimo hranice českého a slovenského trhu, věřím že pro nás spolupráce se šikovnými zahraničními studenty bude přínosná,” zakončuje Tomáš.

Více o adELA

adELA je cloudová adtech platforma, která nabízí online vydavatelům všech velikostí jednoduchý přístup aukci dostupných reklamních prostor. Ve zlomku sekundy dokáže transparentně propojit vydavatele s inzerenty a vydražit nabízené online reklamní prostory za nejvýhodnější ceny.

Česká platforma nabízí škálovatelné adtechové řešení s jednoduchou implementací do webového i mobilního rozhraní. Umožňuje tak vydavatelům, blogerům i webovým stránkám soustředit se na tvorbu obsahu a automatizovat proces prodeje online reklamy bez použití lidských zdrojů a nutnosti vlastní infrastruktury. Ušetří náklady a adELA pro ně zajistí maximální výnos z nabízených reklamních prostor, ochranu citlivých dat a zvládne fungovat po boku ostatních využívaných reklamních řešení.

adELA zkracuje cestu, kterou reklama absolvuje od inzerenta k online vydavateli a jeho audienci. Všichni účastníci jsou propojení na serverové úrovni. Online vydavatelé tak získávají nárůst výnosů v desítkách procent, inzerenti přesnější cílení a měření reklamy, přitom šetří díky zkrácení řetězce. Čtenáři ocení rychlejší načítání a uživatelsky přívětivější weby.

Za platformou stojí zakladatelé Tomáš Vika a Tomáš Kučera, kteří se seznámili v roce 2012. Slovo dalo slovo a v roce 2014 založili neziskově orientovanou společnost Czech Sailing Team s cílem podpořit český olympijský jachting. Postupně úspěšně vyexitovali dřívější společnosti a v roce 2018 vznikl technologický startup miitis, jehož klíčovým produktem se stala právě adELA, platforma s globální ambicí. Vika má na starosti byznys, Kučera technologie a vývoj. Devět z 11 spolupracovníků jsou vývojáři, propojení na třech kontinentech (ČR, Rusko, Kanada). Společnost je financována z vlastních zdrojů zakladatelů a již si vyžádala investici v hodnotě 370 tisíc EUR.