FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON GF45-100mmF4 R LM OIS WR

FUJIFILM Corporation (President: Kenji Sukeno) s radostí oznamuje, na konci února 2020 uvede do prodeje standardní objektiv typu zoom „FUJINON GF45-100F4 R LM OIS WR“ (dále jen GF45-100mmF4 R LM OIS WR).

Tento objektiv je přírůstkem do rodiny vyměnitelných GF objektivů, které jsou navržené pro velkoformátové fotoaparáty GFX*1 a pokrývají některé z fotografy nejčastěji používaných ohniskových vzdáleností. Rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu GF45-100mmF4 R LM OIS WR je ekvivalentem 36 mm až 79 mm ve 35mm formátu, maximální clona je F4 a přirozeně se doplňuje s dvěma dalšími zoom objektivy systému GF: GF32-64mmF4 R LM WR a GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR. Tyto tři objektivy fotografům poskytují širokou škálu ohniskových vzdáleností a nabízejí široký záběr fotografických stylů.

Díky kombinaci robustní konstrukce s vysoce výkonnou optikou je GF45-100mmF4 R LM OIS WR velice univerzálním objektivem, který se skvěle hodí pro zachycování přírody, krajiny nebo portrétů. Objektiv vybavený silnou pěti osou obrazovou stabilizací, jedním super ED optickým členem a téměř neslyšným vysokorychlostním motorem automatického ostření, je perfektním nástrojem pro pořizování snímků v náročných a nepředvídatelných situacích. Vzhledem k tomu, že je jeho konstrukce odolná vůči prachu a vlivům počasí, je objektiv provozuschopný v teplotách do -10 °C a jeho vysoké rozlišení a krásný krémový bokeh efekt přesně vykreslí atmosféru jakékoliv situace nebo předmětu.

Hlavní funkce:

 

  • Překvapivé rozlišení a rozsáhlá reprodukce barevných tónů

 

GF45-100mmF4 R LM OIS WR se skládá ze 16 optických členů ve 12 skupinách včetně 3 asférických členů, jednoho Super ED optického členu a jednoho ED členu, které efektivně ovládají sférickou aberaci, zakřivení pole a chromatickou aberaci. To minimalizuje negativní dopad různých druhů aberací jako jsou posun jasu nebo blednutí barev a pomáhá vytvořit úžasně ostrý obraz.

 

  • Kompaktní a lehký velkoformátový standardní zoom

 

Při váze 1 005 g, délce 144,5 mm a průměru 93 mm se objektiv velmi dobře přenáší a v kategorii širokoúhlých kamerových systémů se zoomem 2,2 je řadí mezi kompaktní objektivy.

 

  • Rychlý, tichý a velice přesný AF

 

Použití interního ostřícího systému snížilo velikost i hmotnost ostřící skupiny, která je poháněná lineárním motorem a dosahuje tak rychlého, tichého a velmi přesného AF.

 

  • Výkonná stabilizace obrazu

 

Objektiv je vybaven pětistopou stabilizací obrazu (podle CIPA směrnic), která fotografům umožní získat maximum ze snímače s vysokým rozlišením, který se nachází v systému fotoaparátu GFX, a to především při pořizování snímků z ruky.

 

  • Velmi robustní design, který odolává různým podmínkám

 

Objektiv je utěsněný na 11 místech, což ho chrání před pronikáním prachu a vlivem počasí, a je tak možné ho s klidným svědomím používat v náročných podmínkách. Kromě toho je možné objektiv provozovat v teplotách do -10 °C.

*1 Obrazový snímač s úhlopříčkou 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm) poskytuje přibližně 1,7 x oblast 35mm celého záběru