Stanovisko Huawei k rozhodnutí britské vlády o tom, že se Huawei může účastnit výstavby sítí 5G

Rádi bychom vás seznámili s prohlášením viceprezidenta Huawei Victora Zhanga k rozhodnutí britské vlády o tom, že společnost Huawei se může účastnit výstavby tamních sítí páté generace:

„Společnost Huawei vítá krok britské vlády, díky kterému můžeme nadále pracovat s našimi zákazníky a udržet správný směr zavádění sítí 5G. Toto rozhodnutí založené na faktech povede k pokročilejší, bezpečnější a více nákladově efektivní telekomunikační infrastruktuře připravené na budoucnost. Spojené království tak získá přístup k nejlepším technologiím na trhu a zajistí konkurenční tržní prostředí.

Posledních 15 let dodáváme ty nejmodernější technologie telekomunikačním operátorům ve Spojeném království. Na této dlouholeté spolupráci budeme stavět  a budeme nadále podporovat naše zákazníky při jejich investicích do sítí páté generace. Spojené království díky tomu zůstane nadále globálně konkurenceschopné a zemi to přinese také ekonomický růst.

Souhlasíme s tím, že rozmanitý dodavatelský trh a spravedlivá hospodářská soutěž jsou zásadní pro spolehlivost a inovaci sítě, jakož i pro záruku pro naše zákazníky, že mají přístup k nejlepší možné technologii.“