Fair Credit v loňském roce zvýšil objem prodaných půjček o pětinu. Celkem uzavřel přes 47 000 smluv.

Praha, 30. ledna 2020 – Společnost Fair Credit, přední poskytovatel nebankovních úvěrů, ukončil rok 2019 s objemem prodaných půjček ve výši bezmála miliardy korun, což je v meziročním srovnání téměř pětinový nárůst. Hospodářský výsledek společnosti překročil sto milionů korun před zdaněním.

 

  • Objem prodaných půjček meziročně narostl o 19,3 % na 990,9 mil. Kč.
  • Počet prodaných úvěrů se zvýšil o dva tisíce na 47 233 uzavřených smluv.
  • Tržby z obchodní činnosti činily 688,2 mil. Kč.
  • Hospodářský výsledek společnosti byl 102,7 mil. Kč.

 

“Naší metou pro loňský rok byla jedna miliarda korun. Přesto, že jsme zůstali těsně před cílovou páskou, je to pro nás uspokojivý výsledek, ze kterého máme radost,“ říká Tomáš Konvička, jednatel společnosti Fair Credit. „Růst finančních objemů generovaly především vyšší částky samotných úvěrů, což ukazuje na ekonomické sebevědomí spotřebitelů a jejich ochotu půjčovat si více,“ doplňuje Konvička. 

V roce 2019 poskytla společnost Fair Credit přes 47 tisíc půjček, což je o téměř dva tisíce úvěrů více než v předchozím roce. „Rostoucí zájem o naše úvěry a bezmála padesát tisíc uzavřených smluv pro nás znamená závazek, ale i dobrý pocit, že jsme tolika lidem pomohli řešit složitou finanční situaci nebo splnit sen,” vysvětluje Konvička. 

Tetička odstartovala úspěšně

K nárůstu počtu smluv a objemu prodaných půjček pomohla i novinka, kterou Fair Credit představil
v roce 2019. Jde o mikro půjčku pod značkou Tetička.CZ, která slouží primárně pro překlenutí období do výplaty. “Jedná se o tzv. payday půjčku, kterou s klientem vyřešíme online a peníze může mít
k dispozici doslova během několika minut. Horní hranici jsme nastavili na osm tisíc, což se ukazuje jako dostatečné. Průměrná výše u této půjčky se loni pohybovala lehce nad hranicí pěti tisíc korun,” doplňuje Konvička. 

Průměrná výše úvěru roste

Průměrná výše hotovostní Fajn půjčky, kterou Fair Credit poskytuje do výše 70 tisíc korun se splatností až 80 týdnů, byla v loňském roce na hranici 19,5 tisíce korun, což znamená nárůst o dva tisíce korun oproti roku 2018. V případě bezhotovostní Fajn půjčky MAX, kde si může klient sáhnout až na 150 000 korun, si klienti půjčovali v průměru 60 tisíc korun, to je meziročně o 3,5 tisíce více. 

O společnosti

Fair Credit Czech s.r.o. je česká nebankovní společnost, která poskytuje krátkodobé bezúčelové úvěry do výše až 150 000 korun. Své produkty nabízí prostřednictvím vlastní sítě 800 obchodních zástupců, kteří jsou sdruženi pod čtyřicítku oblastních kanceláří a manažerských center. Objemem prodaných půjček je Fair Credit dvojkou na českém trhu nebankovních poskytovatelů půjček.