Snuggs za 9 měsíců prodal 16 000 kusů menstruačních kalhotek a ohlašuje expanzi

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky jako náhradu za vložky a tampóny. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo. Od konkurence se liší použitými high-tech materiály, které vyvinuli ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Že nejde jen o trend a boření tabu, ale o životní styl, přirozenost a udržitelnost, prokazuje velice pozitivní zpětná vazba – spokojených je neuvěřitelných 85 % zákaznic. 

Zakladatelé Linda Šejdová a Tomáš Zahradník menstruační kalhotky Snuggs rok vyvíjeli a společně s dobrovolnicemi několik měsíců pečlivě testovali. Rok 2019 byl opravdu vydatný, Snuggs uspěl v národním i v globálním kole soutěže Creative Business Cup. Na začátku července se v Kodani umístili na třetím místě ze šedesáti projektů z celého světa. Za prvních devět měsíců prodali 16 000 kusů kalhotek a měli obrat 10 000 000 Kč. Získali 8 milionů korun na expanzi do dalších států od investičního fondu Nation1 a Martina Rozhoně. V lednu letošního roku již expandovali do sousedního Slovenska a ve druhém kvartálu plánují rozšíření do Německa. 

Kalhotky jsou paropropustné, o vysoké absorpci, přitom jsou tenké téměř jako běžné spodní prádlo. Právě jedinečnost materiálu je odlišuje od konkurence. Jeden a půl milimetru tenký high-tech materiál s certifikací OEKO-TEX standard zaručuje jejich zdravotní nezávadnost, zabraňuje tvoření bakterií, ale především je pohodlný. Údržba je obdobná jako u sportovního prádla, tedy stačí propláchnout studenou vodou a vyprat, kvalita membrány přitom zůstane zachována.

Alternativní menstruační pomůcky s sebou přinášejí mnoho výhod jako spolehlivost, vysokou absorpci, laskavost k ženskému tělu a navíc zanechávají minimální ekologickou stopu. Podle průzkumu žena investuje kolem sto tisíc korun za život do průměrně 12 000 kusů produktů klasických menstruačních pomůcek, které navíc končí v odpadu o hmotnosti 140 kilogramů. Kalhotky jsou ekonomicky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Vydrží minimálně 50 pracích cyklů. 

Hlavními myšlenkami jsou pohodlí a přirozenost. Menstruační kalhotky Snuggs jsou dostupné s nízkou a vysokou absorpcí a dvou druhů střihů – klasickým a s vysokým pasem. Kalhotky zakoupíte již od 749 CZK.

Media kit Snuggs

www.getsnuggs.com

@snuggswear

Facebook