ChargeBoxy v Česku dobily skoro půl milionu mobilních zařízení

Počet nabití mobilních zařízení z veřejných dobíjecích stanic ChargeBox se loni zvýšil o 20 procent na 450 000. V Česku a na Slovensku je 75 těchto stojanů, které denně nabijí kolem 1500 mobilů, tabletů, notebooků nebo chytrých hodinek.

ChargeBox 2.jpg

Dobíjecí stojany obsahují většinou šest uzamykatelných schránek, kde si může zájemce své zařízení nechat bezpečně dobíjet. Majitel nebo nájemce ChargeBoxu může dobíjení poskytovat zdarma nebo za poplatek. 

Zájemci o tuto službu si mohou najít zdarma nejbližší stanici v aplikaci Chargebox, která je přivede k nejbližšímu zařízení.

„Díky systému unikátních bezpečnostních zámků si může v chargeboxu zájemce své zařízení nechat bezpečně dobíjet a při dobíjení se může věnovat jiné činnosti, například nákupům, sportu nebo jednání,“ uvedl zástupce ChargeBoxu pro ČR Martin Kočica.

V současnosti ChargeBoxy fungují v tuzemských obchodních centrech, veřejných institucích, na letištích, v knihovnách a nově také v aquaparcích a některých ski areálech. Zájemci si mohou dobíjecí stanice koupit nebo dlouhodobě pronajmout. Firma nabízí i krátkodobé pronájmy.

ChargeBoxy provozuje společnost POF Group na základě licence od britské stejnojmenné společnosti. Na trhu působí pět let a současnosti hledá partnery pro provoz dobíječek nejen v tuzemsku, ale i v dalších zemích regionu.