PayU a Twisto společně nabídnou odložené online platby

Praha, 3. února – Výhodnější nakupování pro české zákazníky a díky tomu více příležitostí pro 

e-shopy přinese nová spolupráce dvou klíčových hráčů v online platbách, PayU a Twisto. Společně spouštějí službu okamžitého nákupu s platbou až do 14 dnů. Kromě pohodlí platby je výhodou, že zákazník platí až ve chvíli, kdy ví, že objednané zboží vyhovuje a chce si jej nechat. 

Vše funguje na jedno kliknutí, rychle a jednoduše pro zákazníky i e-shopy. Twisto Pay je nově integrované přímo v platební bráně PayU, kde zákazník buďto zadá platební kartu, nebo se rozhodně vybrat platbu na jedno kliknutí. Nakupující tak nepozná žádný rozdíl, s Twistem dostává možnost pozdějšího zaplacení. Pakliže se ovšem rozhodne objednané zboží vrátit, peníze nemusí řešit.

„Věříme, že přispějeme ke zvýšení popularity trhu s odloženými platbami. Ty se na základě zprávy Global Payments Report v regionu EMEA během dvou let více než zdvojnásobí ze 3 % na 7 %,“ říká Barbora Tyllová, manažerka PayU pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Dodává: „Rozhodli jsme se spojit síly se společností Twisto, abychom zjednodušili přístup k této inovativní platební metodě všem českým a přeshraničním obchodníkům prodávajícím na našem trhu.“

Nejoblíbenější online platební metodou současnosti je platba kartou, a to i díky inovativním metodám Google Pay a Apple Pay. Zásadní změnou posledních let je ústup dobírky, která je nahrazována modernějšími platbami, mezi které se řadí i Twisto Pay. 

Zjednodušili jsme online nakupování a jenom v České republice nás využilo přes 600 tisíc lidí. Twisto Pay pak nabízí necelá tisícovka e-shopů.  Věříme, že rychlá a bezpečná platba na internetu je klíčová, aby podíl e-commerce stále rostl. Věříme, že díky novému strategickému partnerství s PayU ještě více lidí i e-shopů objeví odložené platby,“ říká Michal Šmída, ředitel Twista.

Twisto Pay s PayU je k dispozici už na prvních e-shopech, Riteli.cz a Yves-Rocher.cz. Byly vybrány jako pilotní klienti a od února se nové služby poskytované společně Twisto a PayU postupně rozšíří do dalších českých e-shopů.

O PayU:

PayU je přední poskytovatel online platebních služeb na 19 trzích s vysokým růstem, který se věnuje vytváření rychlého, jednoduchého a efektivního platebního procesu pro obchodníky a kupující. Společnost PayU je zaměřena na posílení postavení lidí prostřednictvím finančních služeb a vytvoření světa bez finančních hranic, kde může prosperovat každý, a je jedním z největších investorů v oblasti fintech. Její investice doposud přesáhly 700 milionů dolarů.

PayU poskytuje přes 250 platebních metod a platforem certifikovaných PCI. Trhy, na nichž PayU působí, představují potenciální zákaznickou základnu s téměř 2,3 miliardami lidí a obrovský potenciál růstu pro obchodníky. PayU má na těchto místních trzích více než 1 800 odborníků na platby, kteří podporují více než 300 000 obchodníků PayU a miliony zákazníků provádějících online platby.

PayU je jedním z klíčových hráčů online plateb na českém trhu. Poskytuje platby především velkým e-commerce zákazníkům a hráčům s mezinárodní působností. Pro malé a střední e-shopy nabízí PayU možnost aktivaci platební brány prostřednictvím auto-boardingu.

O Twistu:

Twisto je přidružená platební aplikace, která přináší moderní způsob platby. S účtem Twisto mohou uživatelé platit za online nákupy na jedno kliknutí, platit účty a faktury fotografováním v mobilní aplikaci a platit kartou Twisto nebo speciálním platebním náramkem. Navíc s nejlepší sazbou pro platby v zahraničí. Všechny nákupy Twisto jsou agregovány do přehledné mobilní aplikace a zákazník je platí pohodlně na konci měsíce.

Twisto poskytuje Twisto Pay pro české obchodníky od roku 2013 a v Polsku od roku 2018 a je pro české obchodníky známé vysokou účinností platebního procesu a efektivní technologií v oblasti plateb a spotřebitelského financování. Twisto má v současné době přes 800 tisíc uživatelů a přes 100 tisíc klientů aplikací a karet po celé České republice a Polsku.