Colliers International v České republice posiluje oddělení pronájmu kanceláří a průzkum trhu

PRAHA, 4. února 2020 – Společnost Colliers International v České republice oznamuje další dvě nové posily v oddělení office agency a průzkumu trhu. Rozšíření týmů je součástí strategického plánu firmy Colliers pokračovat v růstu na českém trhu a upevnit svou pozici ve všech tuzemských nemovitostních segmentech.

První z nově příchozích je Theodor Pokorný, který nastoupil do společnosti Colliers v lednu 2020 na pozici analytika v týmu zabývajícím se průzkumem trhu, kde příležitostně asistuje i v oddělení oceňování nemovitostí. Theodorova cesta k realitám vedla skrze architekturu, kterou studoval tři roky v Číně na North China University v Pekingu. Theodor působil jako živnostník v roli architekta a konzultanta a pozděj se rozhodl následovat svoje nadšení pro ekonomii realitního trhu a vystudovat development nemovitostí na univerzitě ve Westmisteru v Londýně. Momentálně se vedle Colliers věnuje studiu pro autorizaci a členství v RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors). 

Theodor se úspěšně účastnil několika projektů zastřešených společností JPSJH jako architekt v pozici podřízené hlavnímu architektovi  v Jindřichově Hradci v ČR, včetně architektonické soutěže o novou podobu příjezdových cest a interiéru lázní Aurora v Třeboni, nebo nové radnice v Nové Včelnici. Participoval také jako architekt a konzultant v China heritage conservation center, kde byl odpovědný za návrhy rekonstrukce a strategie památkové péče, tak jako pro JALP v Pekingu, kde jako architekt designoval různé projekty od středních škol v Saudské Arábii až po mrakodrapy v CBD v Shenzhenu nebo hotelový komplex na ostrově Hainan. 

Petra Stachová se připojila ke společnosti Colliers také v lednu 2020 na pozici Associate v týmu Office Agency zabývajícím se pronájmem kanceláří. Svoji kariéru v oblasti nemovitostí začala jako konzultantka pronájmu rezidenčních nemovitostí v společnostech IMPACT – CORTI a CBRE. Pozděj působila jako manažerka pronájmu ve společnosti CIMEX INVEST, kde byla odpovědná za tři kancelářské nemovitosti v Praze a Karlových Varech. Ve své roli ve společnosti CIMEX INVEST získala zkušenosti s akvizicí nových klientů a renegociací nájemných smluv.

Petra získala magisterský titul v oboru Civil Engineering Structures v oboru Building Structures na Fakultě stavebního studia Univerzity ČVUT v Praze, kde reprezentovala univerzitu na konferencích jako International Conference on Modelling and Simulation v Praze nebo na International Student Conference in Okoyama v Japonsku. Má za sebou také kurz Oceňování majetku a kurz Oceňování nemovitých věcí na VŠE v Praze. 

„Mezi naše nejnovější kolegy patří Petra a Theodor. Petra přináší do naší kancelářské agentury výborné zkušenosti v oblasti nemovitostí, kde působila jak na straně agentury, tak na straně klienta. Theodor zase přichází se silným analytickým a finančním zázemím. Posílí náš tým průzkumu trhu a navíc podpoří další obchodní týmy v jejich analytické práci. Je mi vždy 

potěšením vidět mladé a talentované lidi, kteří se chtějí stát součástí Colliers, a srdečně je vítáme na palubě,“ říká Tewfik Sabongui, ředitel společnosti Colliers International Czech Republic.

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí v 69 zemích světa a zaměstnává více než 13 000 odborníků. Colliers je nejrychleji rostoucí veřejně obchodovaná globální společnost zabývající se realitními službami a investičním managementem, přičemž její korporátní tržby v roce 2017 činily 2,3 mld. dolarů (2,7 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Díky své mimořádné podnikavosti a vysoké kapitálové účasti a kontrole ve společnosti nabízí profesionálové pracující pro Colliers International komplexní portfolio služeb pro investory, nájemce
i majitele nemovitostí z celého světa. Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než
20 mld. dolarů.

Profesionálové pracující pro Colliers International přemýšlejí jinak, přichází s vynikajícími nápady a nabízí promyšlená a inovativní doporučení, která urychlují cestu klientů k úspěchu. Již třináct let po sobě se Colliers International umisťuje v žebříčku „The Global Outsourcing 100“, sestavovaném sdružením International Association of Outsourcing Professionals, čímž se nemůže chlubit žádný jiný poskytovatel služeb v oblasti nemovitostí. Společnost Commercial Property Executives jmenovala Colliers již podruhé v řadě nejlepším správcem nemovitostí na světe. Za vedení Colliers odpovídá více než 20 let tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 20 % ročních výnosů.

Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru (@Colliers EMEA) nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.