HP představuje novou generaci tiskáren Color LaserJet Pro řady M100 a M200

V rámci každodenního provozu využívají tyto modernizované tiskárny poznatky z praxe a poskytují zvýšenou bezpečnost a barevný tisk na profesionální úrovni.

Praha, 4. února 2020 – Společnost HP, která je lídrem mezi výrobci tiskových technologií, představila své nejnovější barevné laserové tiskárny HP Color LaserJet Pro řady M100 a M200. Inovované modely M100 a M200 jsou konstruovány tak, aby zajišťovaly pohodlí uživatele při provozu, bezpečnost a výkon na pracovišti, tedy vlastnosti, pro které jsou v současnosti žádané.

Zvyšte svou produktivitu díky aplikaci HP Smart App1 Uživatelé soustavně hledají cesty, jak zvýšit svou produktivitu, aniž by museli slevit na požadované kvalitě a množství práce na pracovišti. To je i důvodem, proč jsme oživili naši řadu barevných laserových tiskáren Color LaserJet Pro řady M100 a M200 tak, abychom mohli zajistit co nejlepší zkušenosti s tiskem, udržitelným designem, rozšířené možnosti pro zajištění bezpečnosti a velmi silné provozní vlastnosti poskytující optimální efektivitu, a to doslova kdekoliv, kde se můžete ocitnout.“ říká Marek Sojak, Print Marketing Manager společnosti HP Inc pro Českou republiku a Slovensko.

Se stále se rozvíjející mobilitou každodenního životního stylu profesionálů, je důležitější schopnost pracovat volně odkudkoliv a kdekoliv. S novou generací barevných laserových tiskáren HP Color LaserJet Pro řady M100 a M200 a funkcí Smart Task v aplikaci HP Smart App, mohou uživatelé snadno a rychle tisknout, skenovat a kopírovat dokumenty, a to jednoduše prostřednictvím svých mobilních telefonů.

Aplikace HP Smart App je navržena tak, aby samostatně řídila tiskárnu přímo z vašeho mobilního zařízení, přičemž vám daná aplikace s využitím funkce Smart Task ušetří čas a dokáže organizovat vaše dokumenty o 50 % rychleji.2 S funkcí Smart Task v aplikaci HP Smart App ve vašem chytrém telefonu můžete:

  • rychle skenovat a mít přístup k veškerému vašemu obsahu na nejrůznějších softwarových platformách, jako jsou např. QuickBooks, Dropbox a Google Drive,
  • vychutnat si tisk bez zbytečné manipulace, pouze hlasovými povely pomocí funkce HP Voice-activated,3
  • být upozorněn pokaždé, kdy dochází k tisku, skenování či kopírování dokumentů,
  • objednat si dostatečnou zásobu tiskového toneru, bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.4

Zvýšená úroveň bezpečnosti

Modernizované barevné laserové tiskárny HP Color LaserJet Pro řady M100 a M200 zahrnují zásadní bezpečnostní funkce, jako je základní kódování a ochrana přístupovým heslem, což napomáhá chránit a zajišťovat vaše zařízení, osobní údaje a služební dokumentaci v průběhu tisku.

Řada M100 a M200 rovněž poskytuje zesílenou ochranu proti slabým místům v zabezpečení. Klíčové prvky zahrnují automatické aktualizace firmwaru pro identifikaci a zastavení případných útoků a dvoupásmovou (dual-band) Wi-Fi® aplikací pro rychlejší a spolehlivější připojení na bezdrátové modely. 5

Mohutný výkon

Barevné laserové tiskárny HP Color LaserJet Pro M100 a M200 jsou dodávány s originálními tonerovými kazetami s funkcí JetIntelligence, která napomáhá zvýšit špičkový tiskový výkon a zajistit profesionální kvalitu tisku. 

Jak modely M100, tak M200 podporují funkci velkoobjemového tisku, při zajištění vysokých rychlostí tisku7 a rovněž možnost výběru skenování, kopírování či faxování. U modelů M200 si navíc můžete vybrat i automatický tisk po obou stranách listu.8 

Udržitelný typ konstrukce

Nové tiskárny Color LaserJet Pro, které zahrnují i funkci HP Auto-on/Auto-off technology,9 spotřebují v průměru o 35 % energie méně než standardní modely tiskáren, které nesplňují podmínky normy ENERGY STAR®3.0.10 Společnost HP vyvinula a odzkoušela tiskárny, které splňují nejnovější požadavky normy ENERGY STAR®11 na kvalitu, výkon a úspory energie. Společnost HP rovněž vyvinula tiskové systémy,12 které zaručují, že nedochází k tvorbě a úniku emisí, jejichž množství by překračovalo požadavky pro udělení ekologického označení Blue Angel. 

Ceny a dostupnost:

 

  • Nové tiskárny HP Color LaserJet Pro řady M100 a M200 jsou v České republice dostupné od února 2020 za prodejní ceny od 6 490 Kč.

 

O společnosti HP

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které zlepšují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia produktů a služeb osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Další informace o společnosti HP Inc. jsou k dispozici na webových stránkách www.hp.com.


Poznámky pro vydavatele

1 Vyžaduje stažení aplikace HP SmartApp. Podrobné informace pro lokalizované požadavky na tisk naleznete na hp.com/go/mobile printing. Určité prvky, resp. software jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce. Nejsou dostupné ve všech státech.
2 Na základě odzkoušení u společnosti HP. Průměrný časový odhad byl založen na následujícím postupu: 1) načtení HP SmartApp na mobil či stolní počítač, 2) nastavení zkráceného příkazu pro SmartTask. 3) naskenování pokynů, které mají více než 2/3 úkolů s nimi spojených (skenování e-mailů, jejich ukládání a přejmenování, uložení na cloudovém úložišti, atd.). Průměrné časové úspory byly srovnávány na základě použití tiskárny a skenového softwaru pro stolní počítače pro dokončení úkolů pro skenování. K tomu je nutné stažení aplikace HP SmartApp a tiskárnu HP, která podporuje tuto aplikaci. Podrobné informace pro lokalizované požadavky na tisk naleznete na hp.com/go/mobile printing. Určité prvky, resp. software jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce.
3 Dostupnost hlasového ovládání HP se liší. Určité prvky, resp. software jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce.
4 Je potřebné připojení k Internetu.
5 Bezdrátové operace jsou kompatibilní pouze s 2,4 GHz a 5,0 GHz bezdrátovými sítěmi. Více informací zjistíte na hp.com/go/mobileprinting. Wi-Fi Direct® je ochrannou známkou Wi-Fi Alliance®.
6 K dispozici pouze u modelů W. Podporuje 2,4 GHz a 5,0 GHz bezdrátové sítě pro zamezení rušení (na základě vnitřních informací společnosti HP). Při použití až do 12 nepřekrývajících se kanálů (oproti pouze třem nepřekrývajícím se kanálům u 2,4 GHz).
7 Měřeno pomocí metodiky ISO/IEC 24734; vyloučení prvé sady dokumentů. Více informací zjistíte na hp.com/go/printerclaims. Přesné rychlosti se liší v závislosti na konfiguraci systému, softwarové aplikaci, ovladači a složitosti dokumentu.
8 Oboustranný tisk není k dispozici u modelu M282nw.
9 Možnost využití technologie HP Auto On/Auto Off závisí na tiskárně a jejím nastavení; možná bude nutné aktualizovat firmware.
10 Na základě snížené spotřeby energie u tiskáren HP LaserJet a kazet s funkcí JetIntelligence zavedené od roku 2015, je srovnání založeno s předchozími verzemi HP tonerů pomocí metodiky ENERGY STAR®. Certifikace Energy Star 3.0 platí pouze pro tiskárny HP Color LaserJet Pro M255dw, MFP M183fw a MFP M283fdw. Více informací zjistíte na:  https://www.energystar.gov/sites/default/files/FINAL%20Version%203.0%20Imaging%20Equipment%20Specification%20Cover%20Memo.pdf; Pro EPA nákupní informace a technické podmínky se informujte na:  https://www.energystar.gov/products/office_equipment/imaging_equipment. Modely HP Color LaserJet Pro MFP M182n a MFP M283fdn dosahují energetické účinnosti požadované certifikační normou Energy Star 3.0 a mají obdobnou VOC certifikaci. Modely M255nw a M282nw nejsou vhodné pro certifikace ES3.0 a VOC protože nesplňují požadavky na duplexory.
11 Nejnovější vydání normy ENERGY STAR®: S ohledem na změny v programu ENERGY STAR International Partner, pouze výrobky dostupné na trhu v USA a/nebo Kanadě a ty certifikované přes EPA mohou nést označení ENERGY STAR a byt tak uvedeny na veřejném rejstříku EPA. Pro tiskové funkce společnost HP poskytuje ověření, které uvádí, že výrobek splňuje požadavky na výkon, nebo že má tutéž konstrukci jako výrobky certifikované podle normy ENERGY STAR.
12 Souprava tiskárny společnosti HP sestává z tiskárny HP, HP papíru a originálního příslušenství HP. Platí emisní normy Blue Angel DE-UZ 205 či kritéria dřívějších verzí podle data uvedení tiskových sestav na trh. 

 

Tagged